Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهسازی و مقاومسازی ستونهای بتنی 4،2 متری با مصالح تقویتی FRP در نرمافزار ABAQUS

Year: 1394
COI: NICONF02_069
Language: PersianView: 436
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهنام جعفری - استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر
آرش گرجی نادر - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران سازه شبستر

Abstract:

بسیاری از سازههای بتنآرمه موجود در دنیا و اجزای آن از جمله ستونها در اثر تماس با سولفاتها، کلریدها و سایر عوامل خورنده دچار آسیبهای اساسی شدهاند. این مساله هزینههای زیادی را برای تعمیر، بازسازی و یا تعویض سازههای آسیبدیده درسراسر دنیا موجب شده و عواقب آن گاهی نه تنها بعنوان یک مساله مهندسی، بلکه بعنوان یک مساله اجتماعی جدی تلقی شده است. این مشکلات محققین را بر آن داشت تا با استفاده از مصالح نوین به فکر تقویت سازههای موجود بدون تخریب زیاد برآیند. در این راستا الیاف پلیمری تقویتی تحت عنوان صنعتی ) FRP ( معرفی گردید که موادی بسیار مقاوم در مقابل محیطهای خورنده وجایگزینی بسیار مطمئن برای تقویت اجزای بتنی از نقطه نظر تحمل بارهای مضاعف طراحی، بهبود نارساییهای ناشی از فرسودگی، افزایش شکلپذیری سازه و غیره میباشند. از اینرو در این مقاله 6 نمونه ستون بتنی تقویت شده با الیاف پلیمری کربنی به ارتفاع 2 و 4 متری با نوارهای پلیمری به عرض 5 و 11 سانتیمتر و فاصله محور به محور الیاف پلیمری 11 و 21 سانتیمتر در نرمافزار تحلیلالمان محدود آباکوس ) ABAQUS ( مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و نتایج شامل پارامترهایی مانند مقدار تنش حداکثر آرماتور، FRP و ستون بتنی، و همچنین حداکثر بار قابل تحمل مورد ارزیابی قرار گرفته است. نتایج تحقیق نشان میدهد که با کاربرد نوارهای پلیمری 5 و 11 سانتیمتری، مقدار بار متحمله مدلهای4و2متری میزان 27/5 و54/50درصد افزایش یافته است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICONF02_069. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/442335/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری، بهنام و گرجی نادر، آرش،1394،بهسازی و مقاومسازی ستونهای بتنی 4،2 متری با مصالح تقویتی FRP در نرمافزار ABAQUS،The Second Conference on New Horizons in Geography and Planning, Architecture and Urban Planning of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/442335

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,359
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support