ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی کارایی فنی صنایع شیمیایی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1394
COI: MEAE01_0809
Language: PersianView: 296
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهره صفاریان - کارشناسی ارشد توسعه اقتصادی و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
مهدی بصیرت - مدیرگروه اقتصاد، استادیار آزاد اسلامی واحداهواز
علیرضا جرجرزاده - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

Abstract:

اهمیت افزایش کارایی صنایع کشورهای در حال توسعه، خصوصا صنایعی همچون صنعت شیمیایی ، که جزء صنایع استراتژیک محسوب می شود . امری ضروری است . بنابراین شناسایی سازمان ها و شرکت هایی که نسبت به رقبای خود ،عملکرد بهتر و مطلوب تری داشتهاند به دلیل گوناگون حائز اهمیت است . در این پژوهش برای محاسبه کارایی فنی صنایع شیمایی پذیرفته شده در بورس اوارق بهادار تهران از روش تاپارامتریک استفاده شده است سپس تغییرات بهره وری عوامل تولید طی دوره 1379-1391 با استفاده از شاخص مام کوئیست مورد بررسی قرار گرفته است . هدف این پژوهش رتبه بندی شرکت های شیمیایی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران است . نتایج بدست آمده حاکی از آن است که میزان متوسط کارایی فنی صنعت شیمیایی پذیرفته شده در بورس اوارق بهادار تهران است . نتایج بدست آمده حاکی از آن است که میزان متوسط کارایی فنی صنایع شیمیایی پذیرفته شده در بورس اوقا بهادار تهران از روش نااپرامتریک استفاده شده است سپس تغییرات بهره وری عوامل تولید طی دوره 1379-1391 با استفاده از شاخص مالم موئیست مورد بررسی قرار گرفته است . هدف این پژوهش رتبه بندی شرکت های شیمیایی طی دوره مورد مطالعه معادل 0/86 است نتایج بدست آمده حاکی از آن است که میزان متوسط کارایی فنی صنعت شیمایی طی دوره مورد مطالعه معادل 0/86 است که بیانگر روند مثبت می باشد و متوسط تغییرات کارایی تکنولوژی 1/03 و تغییرات بهره وری معامل تولید طی دوره مورد بررسی به تریبتب 1 می باشد که بیانگر روند نسبتا ثابت است . شرکت پتروشیمی حارک و اراک با متوسط کارایی 100 درصد دارای بهترین عملکرد بودند و به عنوان شرکت های مرجع در بین گروه مورد بررسی انتخاب شدند .

Keywords:

تحلیل پوششی داده ها DEA شاخص TFPمالم کوئیست کارایی فنی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEAE01_0809. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/445174/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفاریان، زهره و بصیرت، مهدی و جرجرزاده، علیرضا،1394،ارزیابی کارایی فنی صنایع شیمیایی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،The First International Conference on Management, Economics, Accounting and Education،Sari،https://civilica.com/doc/445174

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • خواجوی، ش. غیوری مقدم، ع. غفاری، م. (9756) "تکنیک تحلیل ...
 • قبادی، ص. (9754." کارآیی سیستم بانکی و تاثیر ادغام، رقابت ...
 • محمودآبادی، ح. غیوری مقدم، ع. (9760) "رتبه بندی اعتباری از ...
 • نجفی، . بنی عامریان، ف. صانعی، م. (9760. "ارزیابی عملکرد ...
 • Baris, S. (2005). Stock exchange business models and their operative ...
 • Coelli T. (1996). A Guide to DEAP Version2.1: A Data ...
 • Galagedera, A، Silvapulle, P. (2002). Australian mutual fund performance appraisulusing ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 11,390
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support