Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد FRP در تقویت و بهسازی لرزهای سازههای بتنی

Year: 1394
COI: CONFUCIAN01_147
Language: PersianView: 596
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمحمود ناطق الاسلام - دانشجوی کارشناسی موسسه غیرانتفاعی آموزش عالی عمران و توسعه همدان
سعید سعیدی جم - استادیار موسسه غیرانتفاعی آموزش عالی عمران و توسعه همدان
بهروز گردان - استادیار موسسه غیرانتفاعی آموزش عالی عمران و توسعه همدان

Abstract:

مطالعه رفتار سازههای بتنی نشان میدهد که عوامل متعددی همچون: اشتباههای طراحی و محاسبه، عدم اجرای مناسب، تغییر کاربری سازهها، آسیبدیدگی ناشی از وارد شدن بارهای تصادفی، خوردگی بتن و فولاد در اثر شرایط محیطی سبب کاهش دوامسازهها میگردد. ضمناً تغییر آییننامههای ساختمانی که منجر به تغییر در بارگذاری و ضرایب اطمینان میشود نیز عاملی برای توجیه ارزیابی و بازنگری مجدد طرح و سازه میگردد تا در صورت لزوم برای سازهها بهسازی و تقویت انجام گیرد. سابقه حرکت استمراری علم در عرصه مهندسی سازه زلزله موجب گردیده است تا بهسازی و مقاوم سازی در سالهای اخیر از روشهای نوین ومصالحی جدید بهره گیرد که در پیشینه طولانی ساخت و ساز سابقه نداشته است. در میان این نوآوریها، مواد نوین از جمله موادکامپوزیت پلیمری تقویت شده با الیاف که به اختصارFRP نامیده میشوند، از جایگاه ویژه برخوردار میباشد. از این روی برای تعمیر یک عضو سازهای خسارت دیده، مقاوم سازی یک عضو سالم، رفع اشکالهای اجرایی درسازههای عمرانی در حال ساخت وهمچنین ساخت اعضای مقاوم لرزهای میتوان از سیستمFRP به عنون راه حلی نوین بهره جست. در این مقاله به معرفی FRPاز نظر خواص فیزیکی و مکانیکی، همچنین مروری بر کاربرد آن در تقویت و بهسازی لرزهای اعضای سازههای بتنی پرداخته شدهاست

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFUCIAN01_147. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/449545/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ناطق الاسلام، سیدمحمود و سعیدی جم، سعید و گردان، بهروز،1394،کاربرد FRP در تقویت و بهسازی لرزهای سازههای بتنی،International Conference on New Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Tehran،https://civilica.com/doc/449545

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 276
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support