ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی موانع توسعه فناوری اطلاعات در آموزش عالی مطالعه موردی دانشگاه فرهنگیان واحد ساری

Year: 1394
Publish place:
COI: EMHCONF01_007
Language: PersianView: 360
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا یوسفی سعید آبادی - استادیار دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی ساری ایران
پروین اسدپور - دانشجوی دکتری مدیریت آموزشی دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی ساری ایران
مریم علی نژاد - دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی ساری ایران

Abstract:

امروزه اطلاعات و فناوری اطلاعات آن چنان بر جنبه های مختلف زندگی سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی افراد و اجتماعات تأثیر گذاشته است که نمی توان از آن غفلت کرد. تأثیر اطلاعات و فناوری اطلاعات هم از جهت ایجاد فرصت های طلایی جدید و هم از نظر چالش های سازمانی قابل مطالعه است. یکی از حوزه های مهم که به شدت تحت تأثیر اطلاعات و فناوری اطلاعات قرار گرفته آموزش عالی است. هدف مقاله حاضر بررسی موانع توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش عالی میباشد. روش مورد مطالعه در این پژوهش از نوع توصیفی میباشد. جامعه آماری در این مطالعه کلیه اساتید دانشگاه فرهنگیان واحد ساری میباشد که تعداد آنها برابر با 150 نفر می باشد که از این تعداد55نفر را خانم ها و 95 نفر را نیز مردها تشکیل می دهند که با استفاده از جدول برآورد حجم نمونه کرجسی و مورگان، تعداد108 نفر به عنوان نمونه انتخاب شدند. روش نمونه گیری نیز تصادفی طبقه ای بر اساس جنسیت بوده است. روش جمعآوری دادهها پرسشنامه محقق ساخته میباشد که مقدار پایایی آن برابر با 0/79 محاسبه گردیده. به منظور تجزیه و تحلیل دادهها از دو آمار توصیفی و استنباطی شامل آزمون تی تک متغیره استفاده شده است. نتایج حاکی از این پژوهش نشان داده است که هر سه عامل عوامل فردی، فرهنگی و سازمانی به عنوان موانع، بر توسعه فناوری اطلاعات در آموزش عالی تأثیر معناداری داشته اند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMHCONF01_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/454162/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفی سعید آبادی، رضا و اسدپور، پروین و علی نژاد، مریم،1394،بررسی موانع توسعه فناوری اطلاعات در آموزش عالی مطالعه موردی دانشگاه فرهنگیان واحد ساری،اولین همایش ملی اقتصاد، مدیریت و علوم انسانی با رویکرد دانش کاربردی،Tehran،https://civilica.com/doc/454162

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • [] باقری مجد، روح‌الله؛ شاهی، سکینه و مهر علیزاده، یدالله ...
 • زمانی، بی بی عشرت و کریمی، مهدی (1386)، مهارت‌های نوین ...
 • آ فرج اللهی، مهران و ظریف صنایعی، ناهید (1388)، آمورش ...
 • محجوب عشرت‌آبادی، حسن؛ میرکمالی، سید محمد؛ اسماعیل مناب، شریفه و ...
 • هاشمی، سید احمد و عباسی، ابوالفضل (1393)، بررسی تحلیلی چالش‌های ...
 • Kirkwood, A., Price, L. (2005). Learers and learning in the ...
 • Stensaker, Bjorl., Maassen, peter., Borgan, Monika., Ofebro, Mette., K arseth, ...
 • Nonamaker, J.B. (2000). Preacademic achievement in a private colleg: The ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 4,132
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support