Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تولید آنتی بادی نوترکیب در گیاهان

Year: 1384
COI: NBCI04_455
Language: PersianView: 4,943
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید رجبی معماری - گروه اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس
مختار جلالی جواران - گروه اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس
محمد جواد رسایی - گروه بیوتکنولوژی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس
مهدی فروزنده مقدم - گروه بیوتکنولوژی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

در دسترس بودن پروتئینهای انسانی نوترکیب باعث تحولی در استفاده از پروتئین های ارزشمند از نظر دارویی در پزشکی بالینی شده است. فروش جهانی پروتئین های داروئی نوترکیب در سال ٢٠٠۵در حدود ١۶ میلیارد دلار تخمین زده می شود. گیاهان یک جایگزین مناسب برای بیان پروتئینهای دارویی زیستی بجای حیوانات یا سیستم های میکروبی می باشند. چون اولاً نسبت به سایر سیستم های تولید از نظر اقتصادی بسیار به صر فه تر می باشد و ثانیاً پاتوژنهای انسانی در سیستم های گیاهی وجود ندارد. از طرف دیگر امکان تولید حجم انبوهی از پروتئین های نوترکیب در گیاهان وجود دارد. از آنجایی که پروتئین های بیگانه ای که در گیاهان بیان می شوند ساختار اصلی خود را حفظ می کنند می توان از گیاهان تراریخت برای تولید پروتئین ها و پپتیدهایی با ارزش دارویی استفاده کرد که از آن جمله می توان به آنتی بادیها واکسن ها و هورمونهای پستانداران اشاره کرد. برای اولین بار جداسازی وتولید آنتی بادی های تک دومنی نوترکیب جدید علیه MUC1 از منشا شتر تک کوهانه در گروه بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس توسط رهبری زاده و همکاران انجام گرفته و ژن مورد نظردر ناقل فاژمیدی pCANTAB کلون شده بود. در این پژوهش آغازگر مناسب ژن آنتی بادی شتری با توجه به توالی های افزایش دهنده بیانی در سیستم های گیاهی طراحی گردید و ژن مورد نظردر ناقل بیانی pBI121 کلون گردید. ناقل بیانی حاوی ژن مورد نظر در باکتری E.coli تکثیر و سپس یاکتری Agrobacterium tumefaciens نژاد LBA4404 منتقل گردید. انتقال ژن مورد نظر به سلول گیاه توتون( Nicotiana tabacum L. 'Xanthi' ) از طریق آگروباکتریوم (Agrobacterium tumefaciens) انجام شد. جهت انتخاب سلول های تراریخت از محیط کشت حاوی کانامایسین با غلظت ٢۵ و۵٠ میلی گرم در لیتر استفاده و گیاهان توتون مقاوم انتخاب شدند. بررسی مولکولی گیاهان مقاوم با استفاده از PCR وجود ژن آنتی بادی تک دومنی رادر گیاهان موردنظر تایید کرد.

Keywords:

آنتی بادی تک دومنی نوترکیب MUC1 , توتون , آگروباکتریوم , انتقال ژن , گیاه تراریخت

Paper COI Code

This Paper COI Code is NBCI04_455. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/45525/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رجبی معماری، حمید و جلالی جواران، مختار و رسایی، محمد جواد و فروزنده مقدم، مهدی،1384،تولید آنتی بادی نوترکیب در گیاهان،04th National Biotechnology Congress of Iran،Kerman،https://civilica.com/doc/45525

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • بی نام، 1383. کارگاه تهیه و تولید آنتی‌بادیهای نوترکیب از ...
  • Anonymous _ (2003).Production of b i oph armaceutic als in ...
  • Daniell, H. (2003a). Medical molecular farming: expression of antibodies, b ...
  • Daniell, H.(2003b). Production of human serum albumin in transgenic crops ...
  • Giddings, G., Allison, G., Brooks, D. and Carter, A.(2000). Transgenic ...
  • Grilling, A., Bartkoova, J., Burchell, J., Gendler, S., Gillet, C. ...
  • Joosten, V., Lokman, C, Cees, A. M _ Van Der ...
  • Paknejad, M., Rasaee, MJ., Tehrani, FK., Kashanian, S., Mohagheghi, MA., ...
  • Rahbarizadeh, F.Rasaee, MJ., Forouzandeh Moghadam, M., Allameh, AA .Narang, S.A. ...
  • Rahbarizadeh, F.Rasaee, MJ., Forouzandeh Moghadam, M., Allameh, AA. And Sadroddiny ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 35,213
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support