Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی وضعیت موجود ترافیک شهری برای گروههای هدف با تاکید بر معلولینمطالعه موردی (هسته مرکزی شهر یاسوج)

Year: 1394
Publish place:

COI: GPACONF03_162
Language: PersianView: 330
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهنام محمودیان - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج، یاسوج، ایران
عبداکریم عزیزی - دکترای برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج

Abstract:

معلولیت به مثابه پدیده ای زیستی و اجتماعی، واقعیتی است که تمام جوامع، صرف نظر از میزان توسعه یافتگی، اعم ازکشورهای صنعتی و غیرصنعتی با آن مواجه هستند. ارزیابی فضاهای عمومی با توجه به نیازهای معلولان و جانبازان و برنامهریزی برای آن، یکی از ضروریات هر جامعه، بخصوص جامعه ماست که بعد از جنگ تحمیلی با جمع کثیری از جانبازان ومعلولان مواجه شده است. با توجه به اهمیت موضوع، در این پژوهش به یکی از مهمترین نیازهای معلولان و جانبازان درسطح فضاهای شهری؛ یعنی تراتفیک می پردازیم. هدف از تحقیق حاضر، بررسی و ارزیابی ترافیک و حمل و نقل شهری باتوجه به نیازهای معلولان و جانبازان در شهر یاسوج است. روش تحقیق در پروژه حاضر ترکیبی از روش های اسنادی، تحلیلی وهمبستگی استفاده می شود و برای تکمیل داده ها از مطالعات میدانی کمک گرفته شده است. در این پژوهش برای تحلیلداده های آماری پژوهش و آزمون فرضیه های تحقیق از رگرسیون چند متغیره استفاده شده است . و برای استنباط فرضیه هاو با توجه به هدف پژوهش از روش آماری همبستگی با استفاده از نرم افزار آماری spss 21داده ها تجزیه و تحلیل شدهاند. نتایج به دست آمده به خوبی نشات میدهد که پیاده روهای مرکز شهر یاسوج نه فقط برای کم توانان حسی و حرکتی،سالمندان، کودکان و زنان دارای فرزند خردسال، بلکه برای شهروندان عادی نیز بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممکناست. در اکثر نقاط این شهر به دلیل ناهموار بودن، اختلاف سطح در قسمتهای مختلف پیاده رو و داشتن گودالهای متعدددر آن وضعیتی نامناسب و غیرقابل استفاده بوجود آمده است. این وضعیت به دلیل عدم توجه به مسایل برنامه ریزی شهری وطراحی شهری حادث گردیده است. فقدان مقررات و ضوابط مناسب برنامه ریزی شهری و شهرسازی و عدم وجود طرح هایشهری مناسب، عدم توجه به حقوق شهروندات در بهره وری پیاده از فضاهای شهری و تقدم سواره رو بر پیاده در اکثرر پیاده-روها و به ویژه در پیاده رو زند که در بخش تجاری شهر قرار دارد مشهود و واضح میباشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GPACONF03_162. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/458874/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودیان، بهنام و عزیزی، عبداکریم،1394،بررسی وضعیت موجود ترافیک شهری برای گروههای هدف با تاکید بر معلولینمطالعه موردی (هسته مرکزی شهر یاسوج)،سومین کنفرانس ملی توسعه پایدار در علوم جغرافیا و برنامه ریزی، معماری و شهرسازی،Tehran،https://civilica.com/doc/458874

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • اداره کل مسکن و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد(1380) آمار ...
  • ارجمند، تاج الملوک (1372). «بررسی وضعیت کتابخانه ها و مراکز ...
  • ارجمند، تاج الملوک (1380). اطلاع رسانی به معلولان و پیشنهاد ...
  • اعتماد شیخ الاسلامی، فائزه، (1385) مناسب سازی شبکه معابر محیط ...
  • مناسب سازی فضاهای پنهان شهری (فضاهای درحال انتظار) [Conference Paper]
  • اکبری، محمود(1385) تحلیل فضایی نارسائیهای توزیع مراکز خدماتی شهر یاسوج، ...
  • ایرانشاهی، م.1382. اصول طراحی پیاده‌رو برای معلولین و جانبازان. تهران. ...
  • بابایی اهری، م. 1373. دقت در طراحی: راهنمای مناسب‌سازی بناها ...
  • برجیان، منصور(1385). مناسب سازی در اماکن عمومی و تجاری (برای ...
  • بروجیان، منصور و بهزاد جغتایی (1385). مناسب‌سازی در اماکن عمومی ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,763
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support