Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

خرید، تدارکات و سفارشات الکترونیکی E-Procurement

Year: 1387
COI: IPSMC01_026
Language: PersianView: 2,259
This Paper With 32 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 32 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد روحی عیسی لو - کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی -
نرگس یزدانی - کارشناس مدیریت بازرگانی و دبیر آموزش و پرورش

Abstract:

در این مقاله، نخست در مورد تجارت الکترونیک و نحوه مدیریت صحیح چنین تجارتی و نیز جایگاه آن در سطح بین الملل توضیحاتی داده شده است . سپس ما موضع ًنسبتا تشویق کننده و برانگیزاننده ای را اتخاذ نموده و طرح کلی اینکه چگونه اینترنت ممکن است عملیات تدارکات علی الخصوص در زمینه تجارت را به طرق اساسی تری نسبت به آنچه انتظار می رفت متحول نماید، ارائه داده ایم . بااصلاح و تغییر شرایطی که تمایز بین تدارکات مستقیم و غیرمستقیم، همچنین وظایف معامله ای و استراتژیک را به صورت سنتی تعیین می نموده است، کاربردهای نوآورانه، ترتیبات سازمانی جدیدی را ممکن می سازد و می تواند نهایتا شکل زنجیره تامین را متحول نمایند . برخی از مزایا و منافع کاربردهای جدید از قبیل مجازساختن دپارتمان خرید جهت تمرکز بر وظایف استراتژیک تر بااستفاده از خودکارکردن معاملات خرید و انتقال آنها به سطح کاربر نهایی، به طور وسیع ذکر گردیده اند . ولی منافع و مزایای بیشتری وجود دارد . در واقع تکنولوژی های جدید می توانند برنقطه ضعف های ترتیبات بلندمدت با گروه کوچکی از شرکای کسب و کار غلبه نماید . ( هزینه های چانه زنی مخاطره محدودشدن ) ، در حالیکه استفاده از منافع و مزایا ( هم چون مزیت قیمتی، اطمینان از کیفیت و دردسترس بودن ) را ممکن می سازد . در برخی موارد ممکن است درواقع یکپارچه نمودن فرآیندها و ساختارهای سازمانی تدارکات مستقیم و غیرمستقیم مفید فایده باشد . برای مثال روش های ایجادشده بهره برداری از زنجیره تامین و تدارکات تولیدگرا در حوزه تدارکات غیرمستقیم، حاکی از انعطاف پذیری جدید و هم افزایی خواهد بود . در سرتا سرمقاله، برای توسعه آنچه پیش بینی کرده ایم، مثال هایی را ارائه نموده و در مقاله ارائه کرده ایم . مطالعه اخیر » انجمن ملی مدیریت خرید « نشان می دهد که در این نقطه، تدارکات - الکترونیک حتی به صورت های ساده خود نیز گسترش نیافته اند . علاوه بر این هنوز برخی از کاربردها و استانداردها می بایست به منظور تقویت واقعی عملیات و خرید منعطف و یکپارچه هرچه بیشتر ارتقاء داده شود . همان طور که اغلب وضعیت چنین است، تغییرات کندتر از آنچه پیش بینی شده بود، رخ می دهند . و می بایست بر موانع بسیاری شامل محدودیت های تکنیکی، سازمانی و فرهنگی غالب شد . آگاهی از این عوامل بازدارنده ًدقیقا به اندازه شناخت فرصتهایی که تکنولوژیهای جدید ارائه می دهند، ضروریست .

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPSMC01_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/46560/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روحی عیسی لو، محمد و یزدانی، نرگس،1387،خرید، تدارکات و سفارشات الکترونیکی E-Procurement،1st International Purchasing and Supplies Management Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/46560

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • نوشته ای از امیر بختایی و شادی گلچین فر - ...
 • موون، جان سی .مینور، میشل اس (1381)رفتار مصرف کننده، ترجمه ...
 • نشر پیام نور 1386، افرایم توربان و دیگران، فناوری اطلاعات ...
 • نشر افکار 1386، ماری جوهچ، تثوری سازمان، ترجمه : دکتر ...
 • نشر خرم1377، مدیریت کارآمد. نویسنده: امیرحسین شفقی زاده ...
 • نشر دفتر پژوهش های فرهنگی 1380، کیگان، هراون جی، مدیریت ...
 • نشر ترمه 1383، مدیریت خرید و اصول انبارداری، نویسنده : ...
 • - aws، Peter. fE. 3Master _ (2002). _ 'mer 4eruce ...
 • Zw _ _ _ oo2.S t rvucture _ _ cro.wvw ...
 • _ (2001), . iwterwet _ _ _ _ Issues. ...
 • l- Johrsom, _ (2002), . _ _ ^agemervt _ for ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support