ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دنیا در گفتمان زاهدانه ی ابوالعتاهیه و سنایی

Year: 1394
COI: ICLCS01_150
Language: PersianView: 386
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

معصومه مهدوی - دانشجوی دکتری زبان و ادبیات عرب
ناهید جلالیان - دانشجوی دکتری زبان و ادبیات عرب

Abstract:

یکی از جریان ها و گرایش های فکری مشترک در دو ادب عربی و فارسی، گرایش های زاهدانه ی آنان نسبت به دنیا و مافیهااست که این نگرش در دورههای مختلف و در آثار شاعران گوناگون متفاوت بوده است.در این میان، ابوالعتاهیه و سنایی از شاخص ترین و تأثیرگذارترین شاعران این دو ادب در طرح مضامین مرتبط با زهد و دنیاهستند که از شباهت هایی در زندگی شخصی و ادبی و تحولات روحی خویش نیز برخوردارند. از این رو، مقاله ی حاضر تلاشمی کند تا با مطالعه ی زندگی و دیوان این دو شاعر، ابتدا شباهت های فکری و روحی و اعتقادی آنها را بررسی نماید. سپس باتحلیل مفهوم زهد و دنیا در گفتمان زاهدانه ی این دو شاعر، نقاط اشتراک و افتراق دیدگاه آنها را نسبت به دنیا مشخص کند.نمایاندن تمثیلات ابوالعتاهیه و سنایی و دسته بندی مضامین مشترک آنها درباره ی دنیا، بخش دیگری از این مقاله را در بر می گیرد.این بررسی نشان می دهد که اگر چه دیدگاه ابوالعتاهیه نسبت به دنیا با سختگیری و بدبینی بیشتری همراه است، اما این دو شاعراز شباهت های زیادی در نگرش به دنیا برخوردارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICLCS01_150. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/468948/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدوی، معصومه و جلالیان، ناهید،1394،دنیا در گفتمان زاهدانه ی ابوالعتاهیه و سنایی،nternational Conference of Literature and ،Gorgan،https://civilica.com/doc/468948

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support