شناسایی و رتبه بندی ویژگی های و مزایای ابر دانش با استفاده از روش فراترکیب

Publish Year: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 541

This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

MOCONF04_158

تاریخ نمایه سازی: 9 مرداد 1395

Abstract:

هدف: ابردانشی که نسل جدید سیستمهای مدیریت دانش می باشد سیستمی است که امکان ذخیره سازی بازیابی و اشتراک دانش را در یک فضای اشتراکی ابری دراختیار سازمان ها قرار می دهند. این سیستم کلیه قابلیتها و امکانات سیستمهای مدیریت دانش را دارا است. مزایای و منافعی که ابر دانش برای کاربران دارد باعث بیشتر روی آوردن افراد و سازمانها به این فناوری شده است هدف اصلی این مقاله شناسایی مزایا و منافع ابر دانش و رتبه بندی آنها است. در این پژوهش مزایای و منافع ابر دانش از مرور ادبیات استخراج شده و جهت رتبه بندی این مزایای پرسشنامه های تهیه و بین 43 نفر از صاحب نظران حوزه مربوطه قرار گرفت.نتایج پرسشنامه توسط آزمون فریدمن تجزیه و تحلیل و نتایج آن به وسیله جدول و نمودار ارائه شده نتایج نشان دهنده ی ان است که کاهش هزینه های سازمان از نظر صاحب نظران این حوزه مهمترین ویژگی ابر دانش است.

Authors

علی معینی

دکتری برق الکترونیک عضو هیئت علمی دانشکده های فنی دانشگاه تهران

حسنعلی نعمتی

دکتری مدیریت سیستم اطلاعات گروه مدیریت فناوری اطلاعات دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و مدیر گروه مهندسی فناوری اطلاعات موسسه نور طوبی

پروین حسن زاده

کارشناسی ارشد موسسه آموزش عالی نور طوبی رشته مهندسی فناوری اطلاعات

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :