ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکارهای مدیریتی استراتژیک برای به دست آوردن نبض بازارهای جهانی در صنایع پتروشیمی

Year: 1394
Publish place:
COI: MANAGTOOLS02_064
Language: PersianView: 291
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امین زیوری - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی، دانشگاه علم و صنعت ایران، ا یران
عبدالقادر تکه ئی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس

Abstract:

سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی مستلزم رعایت نکاتی است که بدون آنها نمی توان به ثمربخش بودن سرمایه گذاری انجام شده امیدوار بود. کشورهای درحال توسعه و جهان سوم، به ویزه آنهایی که صاحب منابع عظیم نفت و گاز هستند، معمولاً دنباله رو و متأثر از سیاست های کشورهای صنعتی و پیشرفته بوده اند. ایران به سبب قرار گرفتن در شاهراه انرژی جهان و در اختیار داشتن منابع عظیم نفت و گاز، می تواند نقش مهم و شایسته ای در عرصه صنعت پتروشیمی جهان به عهده گیرد. صنعت پتروشیمی در سال های اخیرف تحولات چشمگیری داشته است که با توجه به ساختاری بودن ماهیت تحولات بوجود آمده، این صنعت ناگزیر است در بلند مدت، برای حفظ توان رقابتی در بازار، به تغییرات بنیادین تن دهد. از جمله این تغییرات می توان به مواردی همچون بکارگیری فناوری پیشرفته تر در صنعت پتروشیمی و ارتقای سطح ارزش افزوده تولید اشاره کرد. صنایع پتروشیمی از جمله صنایعی هستند که نیاز به سرمایه گذاری های بزرگ دارند، آلاینده محیط زیست هستند و همچنین نیاز به توسعه و نوآوری دایمی در جهت استفاده از تکنولوژی های جدید و افزایش کیفیت تولیدات دارند و به همین دلیل سرمایه گذاری در این صنایع از ریسک و حساسیت بالایی برخوردار است. یکی از دلایل ناتوانی پتروشیمی ها در ایجاد و جذب ارزش، رقابت شدید در این صنعت است. رقابت برای فروش محصول با قیمت پایین تر، شرکت های پتروشیمی را به سوی ساخت واحدهای بزرگتر، سرمایه گذاری های زیاد در مناطق عرضه محور یا تقاضا محور و متحمل شدن هزینه های زیاد برای بازسازی و بکارگیری تکنولوژی های جدید سوق می دهد. در اثر این عوامل، فشارهای ساختاری (ظرفیت های مازاد، عدم توازن نوسان حجم و قیمت) افزایش یافته و ایجاد ارزش با محدودیت های بیشتری روبرو می گردد. سرعت بی سابقه تغییر الگوهای جهانی تجارت و پیشرفت های حاصل از تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات، باعث شده که تجارت بطور بی وقفه در حال دگرگونی باشد. در این شرایط جدید، رقابت در میان تعداد فزاینده رقبا برای کسب درآمد با محدودیت مواجه خواهد بود و بدون چاره اندیشی برای آینده، هیچ حاشیه امنیتی برای بقا در بازار وجود نخواهد داشت و موقعیت های منحصر بفرد ایجاد درآمد همواره از جانب رقبا در معرض تهدید قرار دارند. بعنوان مثال برخورداری از یک نام تجاری قدرتمند تنها زمانی کارساز است که یک شرکت بتواند پیوسته زنجیره محصول و خدمات خود را نوسازی کند. در این میان جذب و حفظ مشتری می تواند بزرگترین چالش باشد. بنابراین برای بقا در بازارها، جستجو برای یافتن روش های کسب موفقیت در این رقابت پیچیده الزامی است. از جمله استراتژی های موفقیت در صنعت پتروشیمی برای ورود به بازارهای جهانی و بقا ادغام شرکت های کوچک و متوسط برای تولید در مقیاس بهینه و برخورداری از سه عامل کلیدی مدیریت تکنولوژی ، مدیریت بازار و مدیریت هزینه می باشد.

Keywords:

صیعت پتریشیمی، انرژی، فناوری، مدیریت تکنولوژی، مدیریت بازار، مدیریت هزینه

Paper COI Code

This Paper COI Code is MANAGTOOLS02_064. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/484002/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زیوری، امین و تکه ئی، عبدالقادر،1394،راهکارهای مدیریتی استراتژیک برای به دست آوردن نبض بازارهای جهانی در صنایع پتروشیمی،دومین کنفرانس بین المللی ابزار و تکنیکهای مدیریت،Tehran،،،https://civilica.com/doc/484002

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,718
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support