ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی بهینه خطوط توزیع برق با استفاده از سیستم اطلاعات مکانی GIS

Year: 1395
Publish place:
COI: ICESCON03_326
Language: PersianView: 840
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی صفری - شرکت توزیع برق استان زنجان
ابراهیم صفاری - شرکت توزیع برق استان زنجان
فرهاد جباری - شرکت توزیع برق استان زنجان

Abstract:

بی شک صنعت برق یکی از مهمترین صنایع یک کشور محسوب می شود و بیشترین سرمایه گذاری در زمینه برق نیز به خطوط انتقال و توزیع اختصاص دارد. انتخاب مسیر بهینه در شبکه انتقال و توزیع برق بستگی به عوامل فنی، اقتصادی و محیطی بسیاری دارد که باید در تمامی مراحل طراحی در نظر گرفته شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، مسیریابی بهینه خطوط انتقال نیرو می تواند اقتصادیتر، دقیقتر و سادهتر باشد. سیستم اطلاعات مکانی (GIS) از جمله سیستم های مهم و کاربردی در زمینه طراحی و بهره برداری از شبکه های برق است.در این مقاله کاربرد GIS در طراحی و مسیریابی بهینه خطوط انتقال نیرو و انشعابات جدید در شبکه توزیع برق زنجان بررسی وتحلیل شده که هدف آن کاهش هزینه ها و صرفهجویی در وقت طراحان و همچنین افزایش بهره وری و دقت در طراحی است. در این راستا برق رسانی به یک متقاضی جدید به دو روش سنتی و روش پیشنهادی با استفاده سیستم GIS به صورت موردی در شبکه توزیع نیروی برق استان زنجان بررسی شده و نتایج آن با یکدیگر مقایسه شد. در نهایت چنین نتیجه گیری شد که بهرهگیری ازسیستم GIS در توسعه شبکه های توزیع نیروی برق بهینهتر از روشهای سنتی است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICESCON03_326. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/491769/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفری، مصطفی و صفاری، ابراهیم و جباری، فرهاد،1395،طراحی بهینه خطوط توزیع برق با استفاده از سیستم اطلاعات مکانی GIS،سومین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی،https://civilica.com/doc/491769

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support