ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی اثر الیاف های فولادی و شیشه ای بر خواص مکانیکی بتن

Year: 1394
COI: JR_JERCE-2-2_006
Language: PersianView: 450
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جلال اکبری - استادیار گروه مهندسی عمران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ملایر
امیر حسین عابدی - دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی سازه

Abstract:

در سال های اخیر استفاده از الیاف مختلف برای بهبود مقاومت بتن به امری رایج در مهندسی عمران تبدیل شده است تحقیقات نشان می دهد که به کارگیری انواع الیاف در بتن باعث افزایش مقاومت های فشاری کششی و خمشی می شود در تحقیق حاضر به بررسی بهبود مقاومت های فشاری کششی و خمشی بتن مسلح به الیاف فولادی و شیشه ای در دو نسبت آب به سیمان 0/35 و0/45 و با در نظر گرفتن نسبت های مختلف الیاف پرداخته شده است الیاف مصرفی به میزان صفر،0/3،0/6و0/9 درصد حجم بتن مورد استفاده قرار گرفته اند در این پژوهش در هر نسبت آب به سیمان برای آزمایش مقاومت فشاری از 21 نمونه مکعبی 10*10*10 سانتیمتر در ازمایش کششی از 14 نمونه استوانه ای 15*30 سانتیمتر و برای آزمایش خمش نقطه ای از 14 نمونه منشوری 10*10*50 سانتیمتری ساخته شده است نتایج نشان می دهد که افزودن 0/3تا0/9 درصد الیاف فولادی باعث افزایش مقاومت های فشاری کششی و خمشی نسبت به بتن معمولی می شود در مقایسه با الیاف فولادی اضافه کردن 0/3تا0/6 درصد الیاف شیشه ای مقاومت فشاری را افزایش داده و استفاده بیشتر از این مقدار باعث افت مقاومت بتن می گردد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JERCE-2-2_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/500978/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکبری، جلال و عابدی، امیر حسین،1394،ارزیابی اثر الیاف های فولادی و شیشه ای بر خواص مکانیکی بتن،https://civilica.com/doc/500978

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,228
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support