ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی و شبیه سازی بویلر نمونه واترتیوب تکدرام قدیمی به منظور تعیین شرایط بهینه

Year: 1394
Publish place:
COI: ITCC02_414
Language: PersianView: 356
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا شاه نظری - دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
ابوالقاسم رنجبر طهرانی - معاونت تعمیرات شرکت مدیریت تولید برق منتظرقائم
فاطمه نیکان - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

Abstract:

در بسیاری از نیروگاه های بخاری قدیمی به منظور رفع مشکلات و امکان بهره برداری، تغییراتی درمشخصات بویلر ایجاد شده است. خارج شدن شرایط بویلر از شرایط پیش بینی شده طراحی، چه بهلحاظ تغییرات برنامه ریزی شده و چه به لحاظ تغییرات حاصل از کارکرد طولانی مدت بویلر سببمیگردد که بهره بردار در خصوص تعیین شرایط بهینه کارکرد دچار مشکلات عدیده ای گردد.کارکرد بویلر در بارهای نزدیک به بار نامی سبب آسیب های پریودیک به نقاط مختلف بویلر از جملهسوپرهیترها می گردد و از سوی دیگر کاهش بار به منظور احتراز از این صدمات، سبب کاهش توانتولیدی واحد و در نتیجه آسیب های اقتصادی می گردد. در این تحقیق، ضمن اخذ داده های تجربی ومانورهای لازم بر روی یک واحد قدیمی بخار (نیروگاه بخاری بعثت تهران)، به منظور امکان بررسیشرایط واحد، یک شبیه ساز برای بویلر تدوین شده است. در مدلسازی بویلر از روش ناحیه بندیمنطقه ای برای کوره استفاده شده است. برای روابط و معادلات به کار گرفته شده برای کلیه بخش ها ازروابط نیمه تجربی استفاده شده است. شبیه ساز برای شرایط طراحی و شرایط بهره برداری با داده هایموجود تطبیق داده شده است. به این منظور از یک روش شبه شبکه عصبی استفاده شده است. در پایانبا اجرای شبیه ساز به ازای تغییر پارامترهای اصلی ورودی، تاثیر آنها بر خروجی های بویلر و همچنیندمای فلز بررسی شده است. از نتایج خروجی به منظور یافتن بهترین شرایط عملکرد بویلر به لحاظبهینه کارکرد و کارکرد در شرایط ایمن بویلر استفاده گردیده است.

Keywords:

بویلر واترتیوب، شرایط بهره برداری، کوره، درام، شبیه ساز

Paper COI Code

This Paper COI Code is ITCC02_414. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/502041/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شاه نظری، محمدرضا و رنجبر طهرانی، ابوالقاسم و نیکان، فاطمه،1394،مدلسازی و شبیه سازی بویلر نمونه واترتیوب تکدرام قدیمی به منظور تعیین شرایط بهینه،دومین کنفرانس بین المللی و سومین همایش ملی کاربرد فناوری های نوین در علوم مهندسی،Mashhad،،،https://civilica.com/doc/502041

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Habib, M.A., Ben-Mansour, R., Abualhamayel, H.I. (2010). Thermal and emission ...
 • El-Wakil, M. (1985). Power Plant Technology. McGraw-Hil ...
 • Ganapathy, V. (2002). Industrial Boiler And Heat Recovery Steam Generator, ...
 • desuperheater. Simulation Modelling Practice & Theory. Vol. 17. No. 2 ...
 • Kuznetsov, N.V., Mitor, V.V., Dubovskij, I.E. and Karasina, E.S. (1973). ...
 • Zima, W. (2006). Simulation of dynamics of a boiler steam ...
 • Bojic, M. and Dragicevic, S. (2006). Optimization of steam boiler ...
 • Hotell, H.C. and Sarofim, A.F.(1967) Radiation Transfer. Mcgraw-Hill Book Co. ...
 • Rhine. J.M. and Tuker.R.J. (1991). Modeling of Gas-Fired Furnace and ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 10,191
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support