ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه آزمایشگاهی تغییرات توپوگرافی بستر در مجاورت آبشکن های متوالی در حالت قائم بر جریان

Year: 1395
Publish place:
COI: CCIVIL01_172
Language: PersianView: 445
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعیده امینی سولا - کارشناس ارشد ، رشته مهندسی آب ، دانشگاه آزاد
محمدرضا کاویانپور - دکتر ، دانشکده عمران و مهندسی محیط زیست ،دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

Abstract:

رودخانه ها در مسیر تکاملی همواره دچار تغییر و دگرگونی بوده اند. امر کنترل رودخانه ها می تواند از دغدغه های بشری باشد که تلاش های بسیاری برای درک هرچه بیشتر این موضوع به عمل آمده است. با توجه به نکات ذکر شده به منظور درک هرچه بیشتر از عملکرد سازه های کنترل فرسایش رودخانه ها آبشکن ها به عنوان سازه های متقاطع جریان جهت کنترل فرسایش به کار گرفته می شوند. در این تحقیق عملکرد آبشکن سری به صورت برگردان در آزمایشگاه علوم تحقیقات آب صورت گرفت. مطالعه ی آزمایشگاهی الگوی فرسایش و رسوبگذاری در جلوی آبشکن ها در یک فلوم بتنی صورت گرفت که این فلوم به طول 6 متر و عرض6/1 متر تحت سه نسبت استغراق((120 لیتر بر ثانیه)، (100 لیتر بر ثانیه) و (80 لیتر بر ثانیه)) استفاده شده است. کف فلوم با مصالح ریزدانه به قطر متوسط 5/2 میلی متر پرشد. این آبشکن ها در 3 فاصله متفاوت (1=S/L ) ، (5/1=S/L ) و (2=S/L ) قرارداده شده تا بدین وسیله عملکرد آبشکن ها در شرایط سیلابی و غیر سیلابی تحت شرایط کنترل شده آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گیرد. جمعا تعداد 9 آزمایش جهت درک موضوع انجام گرفت.در اکثر آزمایشات بیشترین تغییرات در حدفاصل آبشکن های شماره 1و 2 هر آزمایش رخ داده و با افزایش فاصله از آبشکن شماره 2 به سمت پایین دست از تغییرات بستر نیز کاسته می شود به طوریکه در مجاورت آبشکن 3 هیچگونه تغییرات قابل مشاهده نمی باشد. روابطی نیز برای ابعاد عمق چاله آبشستگی و ارتفاع نهشته رسوبگذاری متناسب با عدد فرود و فاصله نسبی ارائه گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CCIVIL01_172. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/506846/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امینی سولا، سعیده و کاویانپور، محمدرضا،1395،مطالعه آزمایشگاهی تغییرات توپوگرافی بستر در مجاورت آبشکن های متوالی در حالت قائم بر جریان،کنفرانس بین المللی مهندسی عمران،Tehran،https://civilica.com/doc/506846

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support