ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاریخ کاشت بر صفات عملکرد و اجزای آن در ارقام گندم آبی پاییزه در منطقه اردبیل

Year: 1395
Publish place:
COI: DSCONF02_033
Language: PersianView: 543
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا قرداشخانی - دانشجوی کارشناسی ارشد زراعت دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
احمد توبه - دانشیار گروه زراعت و اصلاح نباتات، دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
عبدالقیوم قلیپوری - عضو هیئت علمی بخش تحقیقات زارعی و باغی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل (مغان)، سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، اردبیل، ایران
معرفت قاسمی - عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، ایران

Abstract:

این آزمایش با هدف بررسی تاریخ کاشت روی عملکرد و اجزاء آن در 6 رقم گندم نان در ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اردبیل در سال 1394 اجرا شد. ارقام گندم میهن، پیشگام، الوند، کاسکوزن، سایسونز و اروم در سه تاریخ 20 مهر، 4 آبان و 5 آذر بر اساس طرح اسپلیت پلات در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی در سه تکرار کشت شدند. بدین صورت که تاریخ های کشت در کرت اصلی و ارقام، در کرت فرعی قرار گرفتند. نتایج تجزیه واریانس صفات داده های اندازه گیری شده نشان داد بین تاریخ های مختلف کاشت، ارقام و اثرمتقابل بین آنها از لحاظ صفات ارفاع بوته، تعداد داده های اندازه گیری شده نشان داد بین تاریخ های مختلف کاشت، ارقام و اثرمتقابل بین آنها از لحاظ صفات ارتفاع بوته، تعداد دانه در بوته، وزن دانه در بوته، وزن هزار دانه، عملکرد دانه و شاخص برداشت اختلاف معنی دار مشاهده گردید. رقم الوند در تاریخ کاشت اول از لحاظ ارتفاع بوته و در تاریخ کاشت دوم و سوم از لحاظ شاخص برداشت، از لحاظ صفت تعداد دانه در بوته رقم اروم در تاریخ کاشت سوم، رقم سایسونز در تاریخ کاشت اول و سوم، رقم میهن در تاریخ کاشت اول و دوم، رقم الوند در هر سه تاریخ کاشت و رقم پیشگام در تاریخ کاشت دوم و سوم، از لحاظ وزن دانه در بوته رقم اروم در هر سه تاریخ کاشت و رقم پیشگام در تاریخ کاشت اول و دوم، از لحاظ وزن هزار دانه رقم کاسکوزن در تاریخ کاشت دوم و سوم، ارقام اروم و میهن در هر سه تاریخ کاشت، ارقام سایسونز، الوند و پیشگام در تاریخ کاشت اول و دوم و از لحاظ عملکرد دانه ارقام کاسکوزن، اروم، سایسونز، الوند و پیشگام در تاریخ کاشت اول و دوم و رقم مهین در تاریخ کاشت اول از بیشترین مقدار برخوردار بودند، عملکرد دانه با تأخیر در تاریخ کاشت از بیستم مهرماه تا چهارم آبان به مقدار 1/63 تن در هکتار و تا پنجم آذرماه به مقدار 3/44 تن در هکتار کاهش نشان داد.

Keywords:

تاریخ کاشت , عملکرد , گندم پاییزه و گندم نان

Paper COI Code

This Paper COI Code is DSCONF02_033. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/507325/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قرداشخانی، رضا و توبه، احمد و قلیپوری، عبدالقیوم و قاسمی، معرفت،1395،بررسی تاریخ کاشت بر صفات عملکرد و اجزای آن در ارقام گندم آبی پاییزه در منطقه اردبیل،دومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین علوم و تکنولوژی،Qom،https://civilica.com/doc/507325

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • . کلاته عربی، م، ف، شیخی، ح ا، سوقی، ج، ...
 • فرجی، ه، ع، گودرزی، ح ر، اولیایی، م ع، گندمانی، ...
 • C. Chen, W.A. Payne, R.W. Smiley and M.A. Stoltz, "Yield ...
 • I. Schuster, E.S.N. Vieira, G.C. Da Silva, F.F. De Assis ...
 • M. Van De Wouw, T. Van Hintum, C. Kik, R. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 13,362
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support