ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثرات آلودگی های حرارتی بر آبزیان و ارائه راهبردهای پالایش این آلاینده

Year: 1386
COI: ESPME01_066
Language: PersianView: 2,448
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا خوشنود - کارشناس ارشد بیولوژی دریا- مازندران, نور, دانشکده منابع طبیعی و علوم در
رضا خشنود - کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی, محیط زیست- خوزستان, دزفول
سعیده مسافر خورجستان - کارشناس ارشد بیولوژی دریا- مازندران, نور, دانشکده منابع طبیعی و علوم در

Abstract:

ورود هر گونه ماده و یا انرژی به یک اکوسیستم که موجب برهم خوردن نظم و تعادل طبیعی آن اکوسیستم شود آلودگی نامیده می شود. امروزه افزایش جمعیت, گسترش شهرنشینی و رشد تکنولوژی و.. و همچنین نیاز انسان به انرژی باعث شده است که استفاده از منابع به صورت بی رویه انجام شود و از سوی دیگر آلودگی های ایجاد شده ناشی از مصرف منابع باعث به خطر افتادن محیط زیست طبیعی می گردد. آلودگی حرارتی نیز یکی از انواع این آلودگی هاست که اثرات مختلفی بر اکوسیستم های آبی و زیستمندان آن ها دارد. از جمله این اثرات می توان به افزایش بیش از اندازه رشد گیاهان، افزایش حساسیت گونه ها به مواد سمی و سایر آلاینده ها، کاهش اکسیژن محلول آب، افزایش BOD، اثر بر مراحل رشد و تکوین تخم ها، لاروها و جنین موجودات آبزی و ... اشاره کرد. این آلودگی در اثر تخلیه پساب های گرم کارخانجات و نیروگاه ها در پهنه های آبی به وجود می آید. در این مقاله به بررسی عوامل ایجاد کننده آلودگی حرارتی, اثرات آن بر آبزیان و تکنولوژهای کنترل و راهکارهای کاهش آن پرداخته می شود.

Keywords:

آلودگی حرارتی - اثرات - آبزیان

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESPME01_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/50984/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خوشنود، زهرا و خشنود، رضا و مسافر خورجستان، سعیده،1386،بررسی اثرات آلودگی های حرارتی بر آبزیان و ارائه راهبردهای پالایش این آلاینده،1st Conference on Environmental Systems Planning and Management Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/50984

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support