ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی شاخص های اقتصادی مسکن و تأثیر آن بر تراکم اقتصادی

Year: 1395
Publish place:
COI: ICUE01_048
Language: PersianView: 1,442
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرجس سادات فاطمی - دانشجوی دکتری شهرسازی، مدرس گروه شهرسازی، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، خراسان رضوی، ایران
علی مقدم آریایی - عضو هیأت علمی گروه شهرسازی، دانشکده هنر و معماری،دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد،خراسان رضوی، ایران
سوسن شیروانی مقدم - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری،گروه شهرسازی، دانشکده هنر و معماری،دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، خراسان رضوی، ایران
عاطفه براتی - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، گروه شهرسازی، دانشکده هنر و معماری،دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، خراسان رضوی، ایران

Abstract:

بخش مسکن را می توان یکی از مهم ترین بخش های توسعه در یک جامعه دانست. این بخش با ابعاد وسیع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی زیست محیطی و کالبدی خود، اثرات گسترده ای در ارائه ویژگی ها و سیمای جامعه به مفهوم عام دارد. اهمیت مسکن در اقتصاد ملی با مطرح شدن آنبه عنوان یکی از زیربخش های عمده و کلان اقتصاد ملی، روشن می شود. هدف از نگارش این پژوهش، آگاهی یافتن از وجود رابطه بین شاخص هایاقتصادی مسکن و تراکم اقتصادی است. بنابراین در این پژوهش سعی می شود با روش تحلیل کمی، لزوم توجه به شاخص های اقتصادی مسکن و تأثیرآن بر تراکم اقتصادی بیان شود. بدین صورت به منظور محاسبه تراکم اقتصادی، از مدل تعیین تراکم ساختمانی بر اساس رابطه اقتصادی بین هزینه احداث بنا و سود ناشی از فروش آن استفاده می شود. نتایج حاکی از این است که پارامترهای تراکم اقتصادی در بافت پر مورد مطالعه، همسو بااولویت های پیشنهادی طرح بلندمرتبه سازی ملاک عمل شهر مشهد است؛ به طوری که حداقل تراکم اقتصادی در ناحیه 1 منطقه 9 مشهد، سه طبقه وحداکثر آن، هفت طبقه می باشد، همچنین در اراضی آبشار واقع در منطقه 8 به عنوان نمونه موردی بافت خالی، حداقل تراکم اقتصادی سه طبقه وحداکثر آن چهار طبقه می باشد. با توجه به این بررسی ها می توان نتیجه گرفت که بیشترین تأثیرپذیری مدل، از افزایش قیمت زمین ناشی شده و این متغیر، بیشترین تأثیرات را در نتایج محاسبات بر جای می گذارد

Keywords:

مسکن , شاخص های اقتصادی مسکن , تراکم اقتصادی , مشهد

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICUE01_048. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/510570/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فاطمی، نرجس سادات و مقدم آریایی، علی و شیروانی مقدم، سوسن و براتی، عاطفه،1395،بررسی شاخص های اقتصادی مسکن و تأثیر آن بر تراکم اقتصادی،همایش بین المللی اقتصاد شهری،Tehran،https://civilica.com/doc/510570

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • حکمت نیا، حسن، 1385، کاربرد مدل در جغرافیا با تاکید ...
 • مهندسین مشاور پارت، 1380، منطقه بندی و تعیین محدوده‌های دارای ...
 • دحیدی، منوچهر، 171، تاثیر افزایش ارتفاع در هزینه احداث ا ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 9,742
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support