ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی رو شهای استخراج اطلاعات فیزیکی ساختما نهای تخریب شده ناشی از زلزله و ارائه ی الگوریتمی بر پایه لای ههای GIS و سنجش از دور

Year: 1393
COI: JR_SEPEHR-23-91_002
Language: PersianView: 340
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا رنجبر - دانشجوی دکتری سیستم اطلاعات جغرافیایی، دانشگاه صنعتی مالک اشتر
علیرضا آزموده اردلان - استاد، گروه مهندسی نقشه برداری، قطب علمی مهندسی نقشه برداری در مقابله با سوانح طبیعی، پردیس دانشکد ههای فنی، دانشگاه تهران
حمید دهقانی - استادیار، دانشگاه صنعتی مالک اشتر
محمدرضا سراجیان - دانشیار، گروه مهندسی نقشه برداری، قطب علمی مهندسی نقشه برداری در مقابله با سوانح طبیعی، پردیس دانشکد ههای فنی، دانشگاه تهران

Abstract:

زمین لرزه ها از بلایای ویرانگر طبیعی تهدید کننده بشر می باشند. از جمله مشکلات بعد از وقوع یک زمین لرزه می توان به موضوع ارزیابی خسارت اشاره کرد. ناحیه، میزان، نرخ و نوع آسیب، اطلاعات ارزشمندی را به منظور فعالیت های بشردوستانه، امداد و بازسازی در منطقه آسیب دیده در اختیار قرار می دهد. عوامل اصلی تع یین کننده هزینه کلی یک بحران، هم به لحاظ آسیب های اقتصادی و هم به لحاظ تلفات جانی، روشن شدن این مسئله است که با چه سرعتی رویداد مورد پاسخ قرار گرفته و با چه کیفیتی اقدامات واکنشی سازماندهی م یگردد. تکنیک های سنجش از دور بدلیل دارا بودن قابلی تهایی از جمله واکنش سریع، عدم تماس فیزیکی، هزینه پا یین و دید وسیع، نقش ارزشمندی را در استخراج اطلاعات فیزیکی ساختما نها دارا م یباشند. امروزه بدلیل دسترسی به انواع داده های سنجش از دور، روش های متعددی برای ارزیابی خسارت ساختما نها طراحی و گزارش شده است. هدف از این تحقیق، مروری بر این روش ها بر مبنای بکارگیری تصاویر نوری در سه دسته: رویکرد تصاویر تک زمانه، چند زمانه و تلفیق داده های برداری و تصاویر و همچنین ارائه و پیاده سازی یک روش خودکار به منظور تع یین ساختمان های تخریب شده ناشی از زلزله با استفاده از تصاویر ماهواره ای با قدرت تفکیک بالا و لایه های GIS می باشد. در روش پیشنهادی، پس از استخراج توصیفگرهای بافتی از تصاویر قبل و بعد از زلزله برای هر ساختمان و تع یین توصیفگرهای بهینه، یک سیستم استنتاج فازی عصبی برای تع یین وضعیت ساختما نها در چهار کلاس «سالم تا تخریب ناچیز ،» «تخریب متوسط « ،» تخریب سنگین » و «ویران » طراحی شد. نتایج نشان می دهد که این سیستم، صحت کلی 89 % در دسته بندی ساختمان ها به 4 کلاس تخریب را دارا م یباشد.

Keywords:

ساختمان های تخریب شده، نقشه تخریب، آنالیز بافت، الگوریتم ژنتیک، سیستم استنتاج فازی عصبی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SEPEHR-23-91_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/514641/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رنجبر، حمیدرضا و آزموده اردلان، علیرضا و دهقانی، حمید و سراجیان، محمدرضا،1393،ارزیابی رو شهای استخراج اطلاعات فیزیکی ساختما نهای تخریب شده ناشی از زلزله و ارائه ی الگوریتمی بر پایه لای ههای GIS و سنجش از دور،،،،،https://civilica.com/doc/514641

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,442
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support