ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه تطبیقی استارتاپ ویکندهای ایران با کشورهای منتخب

Year: 1394
Publish place:
COI: MECSP01_019
Language: PersianView: 630
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسنعلی آقاجانی - عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران
رضا رامش - دانشجوی دوره دکتری دانشگاه مازندران

Abstract:

استارتاپ ویکند که معادل فعلی برگزیده برای آن جمعه کارآورانه می باشد به عنوان رویدادی در جهت تقویت کارآفرینی، چند سالی است که جای خود را هرچند کم در بین ادبیات کارآفرینی و خلق فرصت های نوآورانه باز نموده است. هدف از این تحقیق بررسی پدیده نوظهور استارتاپ ویکند در فضای کارآفرینی ایران و همچنین مقایسه ابعاد گوناگون آن با کشورهای منتخب می باشد. در این پژوهش ابتدا به مرور ادبیات موضوع در رابطه با مفهوم استارتاپ ویکند پرداخته و سپس با انتخاب سبدی از کشورهایی با جایگاه متفاوت در رتبه بندی های مرتبط با حوزه کارآفرینی و خلق کسب و کار، به ارزیابی جایگاه ایران با توجه به شاخص های مورد سنجش مبادرت نموده ایم. یافته های تحقیق نشان دادند که رویداد استارتاپ ویکند درکشورهای درحال توسعه و نوظهور علی رغم وجود موانع متعارف در مسیر برنامه ریزی و سازماندهی نسبت به کشورهای توسعه یافته از عقب ماندگی مشهودی برخوردار نیست و این رویداد ها در این کشورها نیز در مقاطع زمانی گوناگون هم پایای کشورهای توسعه یافته در حال برگزرای می باشد. از یافته های تحقیق می توان نتیجه گرفت در کشورهای درحال توسعه که عموما از سازوکارهای پیچیده تری برای حمایت از کسب و کارهای نوپا برخوردارند، برگزاری رویدادهایی مانند استارتاپ ویکند می تواند به عنوان یک توانمند ساز اثربخش در این حوزه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MECSP01_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/515567/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آقاجانی، حسنعلی و رامش، رضا،1394،مطالعه تطبیقی استارتاپ ویکندهای ایران با کشورهای منتخب،اولین کنفرانس مدیریت، کارآفرینی، بازاریابی، توسعه اقتصادی، بیمه و مدیریت بحران با رویکرد توسعه پایدار و پدافند غیرعامل،Qom،https://civilica.com/doc/515567

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,795
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support