Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گردشگری و نقش آن در توسعه روستایی

Year: 1394
COI: TGES05_102
Language: PersianView: 249
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عزیز محمودزاده - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نورمرکز تهران جنوب
امامعلی عاشری - عضوهیات علمی دانشگاه یپام نور ارومیه

Abstract:

امروزه بسیاری از برنامه ریزان وسیاستگذاران توسعه از صنعت گردشگری به عنوان رکن اصلی تو سعه پایدار یاد می کنند صنعت گردشگری جزو صنایع پاک است که با صنعت پول سازومهمی مانند خودرو سازی ونفت رقابت می کند.گردشگری امروزه یکی از صنایع به سرعت در حال رشد دنیا وابزاری برای افزایش درآمد کشورهای جهان به شمار می آید.در صنعت گردشگری بخش هایی فعالیت می کنندکه شناخت کمتری در مورد آنها وجود دارد،یکی از این بخشها گردشگری روستایی می باشد.گردشگری روستایی یکی از جذاب ترین وشاید جدید ترین شاخه های این صنعت است که اخیرآ مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان سوم قرار گرفته است.گردشگری روستایی می تواند موجب رشد اقتصادی وتنوع فعالیت ها از یک سوی وایجاد اشتغال ودرآمد زایی،توسعه فعالیت های کوچک روستایی وافزایش ضریب تکاثری گردشگری در اقتصاد روستایی برای ساکنان روستایی با جذب مازاد نیروی انسانی از سوی دیگر شودویکی از فرصت های همه جانبه توسعه روستایی محسوب می شود. بدون شک گردشگری اثرات زیادی براقتصاد فرهنگ واجتماع ومحیط زیست داشته که این آثار چه مثبت وچه منفی بیشتر در امور برنامه ریزی قابل کنترل ومورد توجه قرار داده است.اثرات مثبت گردشگری وپیامدهای زیست محیط آن موجب گشته تا در جهت حفظ ووپایداری آن در بین برنامه ریزان محیط طبیعی کمک شایانی شده وکمک به زیر ساخت ها، اولویت ها ،استانداردها وتوسعه پایداربه امری اجتناب ناپذیر مبدل شده است.گردشگری روستایی به عنوان یک مجموعه اجتماعی واقتصادی وزیست محیطی با ابعاد پیچیده ومرتبط به هم نیازمند مدیریتی توانا وآگاه به مسانل روستایی وگردشگری می باشدلازم به ذکر است که در پژوهش حاضر جهت گرد آوری اطلاعات از مطالعات اسنادی وکتابخانه ای استفاده شده است ومقاله از نوع هدف کاربردی واز نظر روش توصیفی است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TGES05_102. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/515842/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودزاده، عزیز و عاشری، امامعلی،1394،گردشگری و نقش آن در توسعه روستایی،2nd International Conference and 5th National Conference on Tourism, Geography and Sustainable Environment،Hamadan،https://civilica.com/doc/515842

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • شارپلی، جولیا، (1380) گردشگری روستایی، ترجمه ی منشی زاده و ...
 • شکویی، حسین، 354 1، مقدمه ای بر جغرافیای جهانگردی، تبریز، ...
 • مرادنژاد، همایون، (1381) ماهنامه ی اجتماعی- اقتصادی جهاد، خرداد و ...
 • ظهرابی، حمید، (1385) تدوین الگوی مدیریت اکوتوریسم در حوزه آبخیز ...
 • حسین محمدی، مریم و حیاتی، داریوش، (1391) توسعه توریسم روستایی ... [Conference Paper]
 • داس ویل، راجر، (1386) مدیریت جهانگردی، ترجمه ی اعرابی، دفتر ...
 • قادری، اسماعیل، (1382) نقش گردشگری روستایی در توسعه ی پایدار، ...
 • اقبالی، ناصر، مقاله ی مدیریت گردشگری روستایی و نقش آن ...
 • رضوانی، محمدرضا، (1387) توسعه ی گردشگری روستایی با رویکرد گردشگری ...
 • رجبی، سپیده، (1390) نقش گردشگری در توسعه ی پایدار روستایی ...
 • بررسی تأثیر گردشگری روستایی در بخش اقتصادی دهستان سراوان طی دهه ی اخیر [Conference Paper]

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 63,675
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support