ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی و تحلیل توانمندی ها و جاذبه های ژئوتوریستی مناطق روستا یی شهرستان ارومیه

Year: 1394
Publish place:
COI: TGES05_110
Language: PersianView: 170
This Paper With 31 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 31 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهران عبدلی - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه پیام نور

Abstract:

این پژوهش که به مظور ارزیابی و تحلیل توانمندیها و جاذبه های ژئوتوریسی روستاهای شهرستان ارومیه انجام ‏گرفته است، به لحاظ هدف، از نوع کاربردی و از تطر ماهیت و روش، از نوع تحقیقات تحلیلی _ و از لحاظ جمع آوری اطلاعات یک مطالعه اسنادی _ پیمایشی است. جهت فراهم آوردن داده ها و اطلاعات لازم برای آن از روش ‏های مختلف شامل مشاهده مستقیم و غیر مستقیم یعنی مصاحبه و پرسشنامه استفاده شده است. ضمنآ برای ‏تدوین این تحقیق از روش اسنادی و کتابخانه ای نیز استفاده شده است. جامعه آماری گردشگران، مدیران و ‏مسثولان سازمان گرد شگری هستند، باتوجه به در دسترس نبودن اطلاعات آماری دقیق در مورد گرد شگران ‏وارد شده به روستاها، بر اساس مشاهدات میدانی در طولی ایام آخر هفته و تعطیلات رسمی در روستاهای هدف ‏گردشکری،(جامعه آماری) از نمونه گیری تصادفی قابل دسترس استفاده گردید. تعداد 180 ‏نفر با توجه به ‏موقعیت جغرافیایی جامعه آماری و مشکلات دسترسی به روستاها 6 روستای هدف گردشکری (روستای قاسملو، ‏روستای سیو، روستای بند، روستای سیلوانه، کشتیبان، روستای باری) در روستاهای شهرستان ارومیه به عنوان ‏جامعه آماری انتخاب گردید. اطلاعات موجود برای گردآوری این پژوهش از دو روش اسنادی و میدانی جمح آوری ‏شده است.در روش اسنادی علاوه بر جستجوهای اینترنتی، مقالات، کتابها، پایان نامه ها مورد مطالعه و بررسی ‏قرار گرفته است. برخی از اطلاعات مورد نیاز و تهیه نقشه و اسناد و مدارک از طریق مراجعه به مراکز و موسسه ‏هایی چون سازمان میراث فوهنگی و سازمان گردشگری و استانداری شهرستان جمع آوری شده است. و در روش ‏میدانی از شیوه های مشاهده و پرسش نامه استفاده شده است. در این تحقیق جهت تعیین نقاط قوت، ضعف، ‏روش 180 ‏پرسش نامه با تعداد 49 ‏سوال با توجه به اطلاعاتی که از وضعیت کلی گردشگری و منطقه بدست آمده ‏طراحی شده است. بوای تجزیه و تحلیل داده های این تحقیق از نر م افزار spss به مظور تهیه نقشه از محیط arc gis و تعیین استراتژی مناسب از تکنیگ swot ‏اسفاده شد. یکی از روشهای مهم در فرایند برنامه ریزی ‏استرا تژیگ روش swot ‏است ‏. swot( lee,et al.,2009,88) ‏نتایج حاصل از پژوهش نشان می دهد که اشکال ژثومورفیک و پدیده های جاذب طیبعی یبشترین سهم را در ‏جذب توریست و گردشگر به روستاهای منطقه مورد مطالعه دارند. طبق اطلاعات گردآوری شده و تکمیل و تجزیه ‏و تحلیل پرسش نامه ها که بر اساس مدل swot انجام گرفت، این نتیجه حاصل شد که یبشترین درصد بازدید ‏کنندگان، روستاهای دارای پدیده های جاذب طبیعی و ژئومورفیک را اولین اولویت خود در بازدید از منطقه قرار ‏داده اند.

Keywords:

ژثو توریست، مناطق روستا یی ،شهرستان ارومیه، گردشگری

Paper COI Code

This Paper COI Code is TGES05_110. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/515850/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبدلی، مهران،1394،ارزیابی و تحلیل توانمندی ها و جاذبه های ژئوتوریستی مناطق روستا یی شهرستان ارومیه،دومین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی گردشگری، جغرافیا و محیط زیست پایدار،Hamadan،،،https://civilica.com/doc/515850

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • * احمدی، احمد و همکاران. 1388.آمایش سرزمین استراتژی راهبردی برای ...
 • * احمدی، حسن. 87 13.ژئومورفولوژی کاربردی. انتشارات دانشگاه تهران. شماره ...
 • ارمغان، سیمین. 1386، توریسم و نقش آن در جغرافیا. انتشارات ...
 • * اسماعیلی نیری، یوسف، صفر نژاد، عسگر. 1388. موانع طبیعی ...
 • *استانداری آذربایجان غربی.1378. کتاب نامه استان. شهرستان ارومیه ...
 • * ایاسه، فریبا.1388. بررسی و پهنه بندی پتانسیل های ژئوتوریستی ...
 • *بایرامی، فیاض. 1390. ارزیابی ژئوتوریسمی دامنه جنوب شرقی سبلان با ...
 • ه بی نام. 1381. فرهنگ جغرافیایی رودهای کشور (حوزه آبریز ...
 • * بابایی، حسین. 1383. بررسی توان مندی ها و موانع ... [Journal Paper]
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: پیام نور
  Paper count: 52,742
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support