Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد فناوری نانو در کشاورزی و منابع طبیعی

Year: 1395
Publish place:

COI: CULTURAL04_076
Language: PersianView: 619
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدوحید تهمورسی - دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
حمیدرضا عسگری - دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
نازنین قزاق - دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

Abstract:

فناوری نانو یک قسمت اصلی از تحقیقات میان رشته ای است.این فناوری بخش وسیعی از فرصت ها را در زمینه های مختلف مانندپزشکی، داروسازی، الکترونیک و کشاورزی به وجود می آورد. زمینه های استفاده از فناوری نانو و منافع حاصله از آن بسیار زیاد است.طبق بررسی های صورت گرفته فناوری نانو از جمله موارد رو به گسترش و مورد توجه مسائل اجتماعی اقتصادی بشمار می رود. در –جهان امروز همواره شاهد رشد روز افزون جمعیت از یک سو و کمبود مواد غذایی مورد نیاز این جمعیت، از سوی دیگر هستیم، به گونه ایکه غذا و چگونگی تامین آن، در حال حاضر، یکی از مهمترین چالش های فراروی کشورهاست. در کنار این مساله، بحث توسعه پایدارکشاورزی توام با حفظ محیط زیست، همواره مورد تاکید تمامی کشورها در اجلاس های روسای آنها بوده است، در دو دهه اخیر، با رشدعجیب فناوری های نوین، لزوم کاربرد آنها در تامین غذای مورد نیاز مردم جهان، هر روز بیش از پیش آشکار شده و اهمیت آن در رشد وتوسعه پایدار کشورها دو چندان شده است. بحث هایی کم و بیش در زمینه کاربرد این نوع فناوری وجود دارد. بیشترین اشکالی کهمنتقدان در این زمینه وارد می کنند، ترس از انباشته شدن کره زمین از وجود موادی است که ممکن است این فناوری در پی داشته باشدو خطرناک باشد. اما نقطه نظر طرفداران سرسخت این نوع فناوری بیشتر متوجه تاثیر مثبت آن در ارتقای زندگی، تولیدات جدید و توسعهگرانه و تولید محصولات کشاورزی ارزان تر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CULTURAL04_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/518549/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تهمورسی، سیدوحید و عسگری، حمیدرضا و قزاق، نازنین،1395،کاربرد فناوری نانو در کشاورزی و منابع طبیعی،چهارمین همایش ملی انجمن‌های علمی دانشجویی رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست،Karaj،https://civilica.com/doc/518549

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,270
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support