ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی، شناخت و باززنده سازی محله تاریخی شهر کرمان دیدگااه توسعه پایدار شهری و حفظ ارزش های بافت کهن تاریخی

Year: 1395
COI: CAUEM03_098
Language: PersianView: 425
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهنا آهوقلندری - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مرمت و احیاء بناها و بافتهای تاریخی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران

Abstract:

رسوخ و نفوذ فرهنگ سرمایهداری در ایران موجب تمرکز شهری ناهمگون و رشد شتابان جمعیت شهری در اثر مهاجرت گسترده روستا شهری شده است. نمونه واضح و مشخص اینگونه تقابل را میتوان در بافتهای - به استناد اسناد تاریخی یکی از قدیمیترین و بهسامانترین محلههای کرمان، از » شهر « تاریخی دید. محله کلیه اجزاء یک مرکز محله شهری تاریخی منسجم و بافت ارگانیک مسکونی برخوردار بوده است. روند رو به گسترش کرمان بدون توجه به ذخیرهها و ارزشهای اجتماعی فرهنگی و کالبدی بافت تاریخی آن همزمان با - تحولاتی که به منظور تأمین نیاز این گسترش در بافت تاریخی کرمان رخ داده است، به مرور بافت تاریخی را در مسیر رو به زوال و محو ثروتهای فرهنگی اجتماعی رهنمون میشود. تغییرات گسترده دهههای اخیر به بهانه - گسترش شهر و شبکه زیرساخت و خدماترسانی به آن، افزایش سطح زندگی، پیشرفت فناوری حمل و نقل و ورود خودرو به تمام سطوح شهری، مهاجرتهای گسترده به بافت تاریخی در کرمان، این محله و مجموعه محلات وابسته به آن را نیز بی نصیب نگذاشته و از هم گسیختگی نظام منسجم محله و بافت کالبدی فرهنگی - آن را به گونهای که مشکلات زیست محیطی، آلودگی، ترافیک، فقر، بدمسکنی و ... در محله را ایجاد کرده در پی داشته است. بررسی روند شکل گیری کرمان و محله شهر، شیوه گسترش آن و اثرگذاری های پیاپی سیستم پویا ی شه ر در حال تغییر و تحول بر آن، بررسی وضعیت کنونی محله شهر بر اساس شاخصه ای توسعه پایدار، آسیب شناسی و یافتن فضاهای گمشده این محله در روند رو به زوال آن، میتواند به پیشنهاد روشی برای باززنده سازی بافت تاریخی براساس ارزشهای کهن و ایجاد یک حیات پویا و جدید با توجه به تفکر و فرهنگ روز در بافت بیانجامد تا منجر به پایداری حیات مدنی از طریق به حد اعلا رساندن گستره گزینه های قابل عرضه به مردم در یک محیط دمکراتیک برای استفاده کنندگان شود

Keywords:

آسیب شناسی , باززنده سازی , ارزشهای کهن بافت تاریخی , توسعه پایدار محیط زیست شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUEM03_098. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/523633/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آهوقلندری، بهنا،1395،آسیب شناسی، شناخت و باززنده سازی محله تاریخی شهر کرمان دیدگااه توسعه پایدار شهری و حفظ ارزش های بافت کهن تاریخی،3rd International Conference on Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Planning and Sustainable Environment،https://civilica.com/doc/523633

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • - باستانی پاریزی، محمدابراهیم، 1353، گنجعلی خان و خیرات او، ...
 • - باستانی پاریزی، محمدابراهیم، 1355، وادی هفت واد: بحثی در ...
 • I.تیزدل - و اک، ت و هیث، ت، چالش‌های اقتصادی ...
 • - حسینی، سیدباقر و رضازاده، راضیه و باقری، محمد و ...
 • - حمیده، سارا و پورمحمدرضا، نوید، پایداری در شهرها از ...
 • - خراط‌زبردست، اسفندیار، 1383، اندازه شهر، وزارت مسکن و شهرسازی، ...
 • - زیاری، کرامت‌اله _ مهدنژاد، حافظ و پرهیز، فریاد، 1388، ...
 • - فلامکی، محمدمنصور، 1384، سیری در تجارب مرمت شهری از ...
 • - فلامکی، محمدمنصور، 1386، نوسازی و بهسازی شهری _ تهران، ...
 • - قرخلو، مهدی و حسینی، سید هادی، شاخص‌های توسعه پایدار ...
 • - نجمی، شمس‌الدین، 1381، گاهشمار تاریخ کرمان، چاپ اول، 1381، ...
 • - Hilden, M. 1997. Guideline for Environmentl Impact Assesment (EIA) ...
 • - Haughton, G. and Hunter, c. 2005. Sustainable cities, Publish ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  5.00
  1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 1
  4 0
  3 0
  2 0
  1 0

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support