ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهبرد توسعه شهر CDS و کاربرد آن در نظام مدیریت شهری ایران

Year: 1395
Publish place:
COI: ESUD02_660
Language: PersianView: 698
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا محمدی - استادیار جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه محقق اردبیلی
بهروزا کهربایی کنده - دانشجوی کارشنایس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه محقق اردبیلی

Abstract:

به دنبال رشد فزاینده جمعیت شهرنشین، عدم آمادگی مناطق شهری برای پاسخگویان به نیازهای جامعه و تسلط دیدگاه های بخشی بر برنامه ریزی و منجر به بروز مشکلات حاد اقتصادی اجتماعی، زیست محیطی و کالبدی شده است . این مشکلات مدیران شهری را بر آن داشته است که بهبود وضعتی کنونی را در چارچوب نظریات و راهکارهای جدید جهانی جستجو کند برهمین مبنا راهبرد توسعه شهر CDS توسط سازمان ائتلاف شهرها برای حل بخشی از این مسائل پدیده آمد راهبرد توسعه شهر اساسا بر رشداقتصادی پایدار شهرها و کاهش فقر تاکید دارد و از این راه زمینه توسعه همه جانبه و پایدار شهری توسعه شهر اساسا بر رشد اقتصادی پایدار شهرها و کاهش فقر تاکید دارد و از این راه زمینه توسع همه جانبه و پایدار شهری را همواره می کند رویکردی نسبتا جدید در مدیریت شهرها است که بر پایه دو پیش فرض Development (Steratege) مهم بنا شده است اول تمرکززدایی از فعالیتها، دوم افزایش دوم افزایش سهم مشارکت مردمی و بکارگیری فعالانه سازمانهای غیر دولتی اعم از صنفی و شخصی در تمام تصمیم گیری های مربوط به مسائل شهری برنامه ریزیان شهری است در ایران در سالهای اخیر رشد رزوافزون شهرنشینی به خصوص در کشورهای در حال توسعه تغییرات سریعی را در روند توسعه و تعداد جمعیت شهرها رقم زده و که نیازمند کنترل می باشد هدف این تحقیق به کارگیری راهبرد توسعه شهر CDS در برنامه ریزی مدیریت شهری ایران می باشد به منظور دستیابی به اهداف پژوهش از روش توصیفی و تحلیل استفاده شده واطلاعات مورد نیاز به صورت اسنادی گردآوری شده است بنابراین با تحلیل ساده می تواند به این نتیجه رسید که در شرایط کنونی ایجاد تغیرات بنیادی به ویژه در مدیریت شهری اقتصاد شهری و شاخصهای کیفیت شهری در جهت بسترسازی به کارگیری راهبرد توسعه CDS شهر امری ضروری است.

Keywords:

راهبرد توسعه شهر، CDS، کاربرد، مدیریت شهری، ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESUD02_660. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/526510/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، علیرضا و کهربایی کنده، بهروزا،1395،راهبرد توسعه شهر CDS و کاربرد آن در نظام مدیریت شهری ایران،دومین کنگره بین المللی علوم زمین و توسعه شهری،Tabriz،https://civilica.com/doc/526510

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • اشرفی، یوسف، 1388، CDS رویکردی جدید در برنامه‌ریزی شهری در ...
 • جهان‌بخش و دیگران، واکاوی استراتژی توسعه شهری (CDS) ...
 • سعیدنیا، احمد 1382 کتاب سبز شهرداری جلد 11 مدیریت شهری ...
 • : رهنما، محمدتقی؛ پورموسوی، سیدموسی، 1385، بررسی ناپایداری‌های امنیتی کلانشهر ...
 • صرافی، مظفرودیگران (1388)، راهبرد توسعه شهر مبتنی بر توسعه پایدار، ...
 • _ کاردار سعید، طرح استراتژی توسعه شهری راهبردی و نوین ...
 • گلکار کورش، آزادی جلال، (1384)، راهبرد توسعه شهر (CDS) چیست؟، ...
 • مرادی مسیحی، واراز، (1384)، برنامه‌ریزی استراتژیک و کاربرد آن در ...
 • نوروزی فرد و دیگران، امکان‌سنجی استفاده از استراتژی توسعه شهری ...
 • CDS IN CHINA: A MANUA. City Alliance, 2001 ...
 • http : //www .citiesalliance org ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 12,229
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support