Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات چند هدفه در مکانیابی اردوگاه های اسکان موقت شهر تهران پس از وقوع زلزله

Year: 1395
Publish place:

COI: ESUD02_674
Language: PersianView: 763
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا صفرزاده - دانشجوی کارشناسی ارشد سیستمهای اطلاعات مکانی دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
محمد کریمی - استادیار گروه سیستم های اطلاعات مکانی دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
ساناز اعلائی مقدم - دانشجوی دکتری سیستم های اطلاعت مکانی دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

Abstract:

یکی از مهمترین مسائلی که مورد توجه سازمان مدیریت بحران قرار دارد انتخاب مکانیهایی جهت استقرار سانحه دیگران است. با توج باینکه زلزله از اصلی ترین سوانح طبیعی است که کشور ما را همواره تهدید می کند. برنامه ریزی و تعیین موقعیت اماکن اسکان موقت پس از زلزله امری بسیار مهم در زمینه ی مدیریت بحران در کشور می باشد. لذا در تحقیق پیش روی سعی شده مکانهای بهینه اسکان موقت آسیب دیدگان زلزله های احتمالی را برای شهر تهران که از نظر جغرافیایی استعداد لرزه خیزی بالایی دارد. مورد پیش بینی قرار داده تادر صورت وقوع حادثه مدیریت بحران زلزله را با ایجاد تهسیلات لازم جهت شناخت مکانهای مناسب اسکان موقت یاری نماید. در این تحقیق به منظور بهینه سازی اماکن اسکان موقت پس از زلزله براساس فاکتورهای فیزیکی ازالگوریتم بهینه سازی چند هدفه MOPSO استفاده شده است. در این الگوریتم اهداف اصلی شامل نزدیکی به مناطق اسیب پذیر، نزدیکی به مناطق با جمعیت بالا و نزدیکی به راه های صلی درجه یک تعریف شده اند. مناطق آسیب پذیر با استفاده از سیستم استنتاج گر فازی و با در نظر گرفتن فاکتورهای نزدیکی به گسل، نزدیکی به بیمارستان ها و نزدیکی به مراکز اتش نشانی مشخص گردید. و وارد الگوریتم گردید. با توجه به چند هدفه بودن الگوریتم MOPSO در نهایت تصمیم گیرنده در جبهه ی جواب با تعدادی جواب با ارزش یکسان مواجه خواهد بود که تحت سناریوی مختلف و با توجه به اولویت و شرایط موجود می تواند بهترین جواب را از میان جواب موجود انتخاب کند در تستهای انجام شده بر روی الگوریتم مشخص شده که از نظر همگرایی و تکرارپذیری قابل قبول است نتایج این تحقیق می توان به عنوان یک سیستم حاکی تصمیم گیری در مواقع بروز بحران به مدیران و برنامه ریزان در خصوص برنامه ریزی و مکانیابی صحیح اسکان موقت آسیب دیدگان زلزله کمک نماید.

Keywords:

مدیریت بحران , اسکان موقت , سیستم اطلاعات مکانی GIS , بهینه سازی چند هدهف MOPSO

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESUD02_674. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/526523/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفرزاده، رضا و کریمی، محمد و اعلائی مقدم، ساناز،1395،کاربرد الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات چند هدفه در مکانیابی اردوگاه های اسکان موقت شهر تهران پس از وقوع زلزله،دومین کنگره بین المللی علوم زمین و توسعه شهری،Tabriz،https://civilica.com/doc/526523

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,441
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support