ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شاخص ها و مدل های سنجش بهره وری علمی پژوهشگران

Year: 1393
COI: JR_RISTIP-3-1_003
Language: PersianView: 396
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هاجر ستوده - استادیار گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز
مریم یقطین - دانشجوی دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز

Abstract:

افزایش تولید علم در سطح جهان، نیاز جدی به روش ها و بازارهای دقیق و تاحد امکان عینی را برای سنجش بهره وری علمی پژوهشگران به منظور تضمین کیفیت عملکرد آنان پدید آورده است. روش ها و مدل های بسیاری در این زمینه ابداع شده که هریک تنها بخشی از واقعیت را منعکس می سازند. تعداد مقاله های علمی منتشر شده در مجلات علمی معتبر و شاخص ها و مدل های برگرفته از آنف عینی ترین و درعین حال آماده ترین ابزارهایی هستند که می توانند برای بازنمودن بهره وری علمی و در نتیجه واحد سنجش آن به کارگرفته شوند. با این حال، این شاخص و مدل های مبتنی بر آن به تنهایی نمی توانند تصویری کامل را از بهره وری علمی، بازتاب دهند. نرخ و سرعت انتشار، از شاخص هایی هستند که با دخالت دادن عامل زمان در محاسبه تولید علم می توانند در سنجش دقیق تر بهره وری علمی به خدمت گرفته شودند. در پزوهش حاضر تلاش می شود برخی از مهمترین شاخص ها و مدل های ارائه شده برای سنجش بهره وری علمی پژوهشگران مورد بررسی قرار گیرد.

Keywords:

بهره وری علمی، شاخص ها، مدل ها

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_RISTIP-3-1_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/529581/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ستوده، هاجر و یقطین، مریم،1393،شاخص ها و مدل های سنجش بهره وری علمی پژوهشگران،،،،،https://civilica.com/doc/529581

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,100
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support