ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر آویز بلند تیر بر رفتار لرزه ای ساختمان یک طبقه بتنی با شکل پذیری ویژه براساس آنالیز پوش آور و آیین نامه FEMA P695

Year: 1395
Publish place:
COI: CAUPE01_037
Language: PersianView: 295
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهرام محمدپور - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر مرکز کلاله
وحید نظری - مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر مرکز کلاله

Abstract:

از آنجایی که رعایت اثر تیر ضعیف و ستون قوی عامل مهمی در طراحی ساختمان ها برای دست یابی به رفتار لرزه ای و شکل پذیری مناسب می باشد. قرار دادن آویز های بلند در ساختمان های فعلی معضلبزرگی بشمار می آید. چرا که این آویز های بلند در تیر های کوتاه و ساختمان های کوتاه غالبا سبب می شوند که ستون ها نسبت به تیر ها ضعیف تر عمل کرده و مفاصل پلاستیک در ابتدا درون ستون تشکیلشوند. و این عمل باعث می شود که خرابی ها در یک طبقه متمرکز شده و ضرایب رفتاری ساختمان افت کند. در این بین ساختمان های یک طبقه مجهول بزرگی برای ضابطه تیر ضعیف و ستون قوی به شمارمی آیند. این ساختمان ها در صورت رعایت نکردن ضابطه تیر ضعیف، مفاصل پلاستیک در ستون ها به وجود می آیند ولی به سبب آنکه مکانیزم تنها می تواند در همان یک طبقه صورت گیرد انتظار شکلپذیری خوبی در این ساختمان وجود دارد ولی انتظار ضرایب رفتاری مناسبی برای آن نمی رود. در این پژوهش با بکار گیری روش آیین نامه FEMA P695 ضرایب رفتاری این ساختمان توسط آنالیز پوشآور بررسی شده است. نتایج آنالیز ها حاکی از آن است که این ساختمان بتنی به سبب آنکه تیر های آن نسبت به ستون هایش قوی تر طراحی شده اند. دارای ضریب رفتاری کمی نسبت به ساختمان های قاب خمشی شکل پذیر ویژه می باشد که این عامل باعث ترد شکنی شدیدی در سازه می شود. با این حال چون تنها دارای یک طبقه است این مکانیزم تاثیر چندانی در شکل پذیری ساختمان نداشته و ساختمان در زلزله های شدید رفتار خوبی از خود نشان داده است.

Keywords:

آنالیز پوش آور , آویز بلند تیر بتنی , ضرایب رفتاری , آیین نامه FEMA P695

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUPE01_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/530511/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدپور، شهرام و نظری، وحید،1395،بررسی تاثیر آویز بلند تیر بر رفتار لرزه ای ساختمان یک طبقه بتنی با شکل پذیری ویژه براساس آنالیز پوش آور و آیین نامه FEMA P695،کنفرانس بین المللی نخبگان عمران، معماری و شهرسازی،Tehran،https://civilica.com/doc/530511

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,164
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support