ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه گشتالت با حس مکان در معماری

Year: 1395
Publish place:
COI: CAUPE01_050
Language: PersianView: 611
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سحر کریمیان - کارشناس ارشد معماری دانشگاه عمران و معماری ایروان_ارمنستان
مریم هاشمی نیا - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام_ایران

Abstract:

پژوهش پیش رو تلاشی است برای یافتن رابطه بین نظریه گشتالت و معنا و مفهوم مکان و حس مکان درتولید معماری، جهت نیل به معماری ارزشی است؛ تحقیقا در دنیایی های تک امروزی که سرعتبسیار زیاد در تولید تکنولوژی و جابجایی جغرافیایی، منجر گردیده تعلقات ذهنی آدمی به ورطه فراموشی بنهد و تعلقی به مکانی که زیستگاه اوست نداشته باشد، نظریه گشتالت می تواند الزام آور برای ایجادحس مکان مورد استفاده قرار گیرد و این می تواند موجب پایداری در معماری گردد، پایداری به مفهوم ماندگاری، و زنده بودن می توانید درتمامی حوزه ها تعمیم یابد، پایداری در معماری به مفهوم، زنده وسالم ماندن بنای معماری برای سالهای طولانی می توانید عواملی متاثر از پایداری در سایر حوزه ها را دارا باشد. در این تحقیق، داده ها از منابع کتابخانه ای_اسنادی و تاریخی جمع آوری گردیده و از روشتحلیلی-توصیفی تبعیت دارد. به نظر می رسد نظریه گشتالت به عنوان ابزاری توانمند با اصول تاثیر گذاری که در بطن خود دارد میتواند بستری را فراهم نماید که تعلق خاطر به مکان را بوجود آورد که اینامر زمینه سازی قوی برای حس مکان است. به نظر می رسد گشتالت رابطه ای مستقیم و دوسویه با حس مکان دارد و این دو التزام، می توانند راهبردی برای تحقق یکدیگر باشند.

Keywords:

گشتالت، حس مکان، معماری، فضا

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUPE01_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/530524/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمیان، سحر و هاشمی نیا، مریم،1395،بررسی رابطه گشتالت با حس مکان در معماری،کنفرانس بین المللی نخبگان عمران، معماری و شهرسازی،Tehran،https://civilica.com/doc/530524

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support