ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی خنک کاری قطعات الکترونیکی توسط میکرو کانال سه لایه مستطیلی با استفاده از نانو سیال در جریان آرام

Year: 1394
Publish place:
COI: NCOFME08_072
Language: PersianView: 1,037
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدجواد متقی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده مکانیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر
احمدرضا عظیمیان - استاد ، دانشکده مکانیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر- نویسنده مسئول
داود طغرایی - استادیار، دانشکده مکانیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر

Abstract:

در جهان امروز نیاز روز افزون به منابع پایدار انرژی به یکی از دغدغه های بین المللیتبدیل شده است. به همین علت با توجه به منابع انرژی و محدود بودن این منابع در اکثرکشورهای جهان، حیات صنایع وابسته به انرژی و مردم به مخاطره افتاده است. میکرو مبدلها برای انتقال حرارت بین سطوح استفاده می شوند. مسلما پارامترهای زیادی در طراحی و عملکردمیکرومبدلها دخالت دارند، به طوریکه بررسی اثر هریک از این پارامترها به صورت تجربی بسیارهزینه بر و وقت گیر است، بنابراین یکی از راه های مناسب و دقیق برای بررسی، شبیه سازی عددیمساله است. در این تحقیق میکرومبدلهای مستطیلی شکل را بررسی می کنیم، به گونه ای که درابتدا نوع تک لایه ای آن را مورد بررسی قرار می دهیم، سپس در مورد نقاط ضعف آن بحث شدهو جهت رفع عیوب آن، ضرورت استفاده از میکرو کانال های چند لایه ای مطرح می گردد.همچنین توزیع دمای نانو سیال و دیواره، توزیع عدد رینولدز و شار حرارتی قطعه الکترونیکی درمیکروکانالهای مستطیلی سه لایه بررسی شده و مقاومت حرارتی آنها با هم مقایسه شده است. نتایجبه دست آمده در این قسمت حاکی از عملکرد بهتر مدل های چند لایه ای مستطیل افقی نسبت بهمیکروکانال مستطیل عمودی در حالت پایه آب است. در حالت سه لایه ای عدد ناسلتمیکروکانال مستطیل افقی 72.75 درصد نسبت به میکروکانال عمودی افزایش یافته است و مقاومتحرارتی نیز در حالت مستطیل افقی 61.4 درصد نسبت به حالت مستطیل عمودی کاهش یافته است.دما نیز کاهش ناچیزی از حالت افقی نسبت به حالت عمودی داشته است. بهترین نتایج درمیکروکانال های مستطیل افقی انجام می پذیرد. در حالتی که نانو سیال استفاده شده است، نانوسیال آب- اکسید مس با کسر حجمی 5 درصد در میکروکانال مستطیل افقی سه لایه افزایش 6.18نسبت به حالت سیال پایه دارد و همچنین مقاومت حرارتی کاهش 18.52 درصدی و در دما نیزکاهش ناچیزی را نشان می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCOFME08_072. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/533853/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
متقی زاده، محمدجواد و عظیمیان، احمدرضا و طغرایی، داود،1394،بررسی خنک کاری قطعات الکترونیکی توسط میکرو کانال سه لایه مستطیلی با استفاده از نانو سیال در جریان آرام،هشتمین همایش ملی مهندسی مکانیک،Khomeyni Shahr،https://civilica.com/doc/533853

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Mehendale S.S., Jacobi A.M., Shah R.K., "Fluid flow and heat ...
 • Kandlikar S.G., Grande W.J., "Evolution of microchannel flow passages: th ...
 • Sakanova A., Yin S., Zhao J., Wu J.M., Leong K.C, ...
 • Sundar L.S., Farooky Md.H., Sarada S.N., Singh M.K., "Experimental thermal ...
 • Dixit T., Ghosh I., "Review of micro- and mini- [ء] ...
 • Tahir S., Mital M., "Numerical investigation of laminar nanofluid developing ...
 • Engineering, 39, 2012, pp. 8-14. ...
 • A.R. Azimian, M. Sefid, "Cooling in micro channel heat sink ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,929
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support