ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از روش های فرکتالی عیار-مساحت و عیار- تعداد برای جداسازی آنومالی از زمینه ومقایسه آن با روش آنالیز تک متغیره

Year: 1395
Publish place:
COI: ICRSIE01_117
Language: PersianView: 673
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میثم یزدانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی امیر کبیر
آناهیتا زاهدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی امیر کبیر
فیروز علی نیا - استادیار گروه معدن، دانشگاه صنعتی امیر کبیر

Abstract:

شاید بتوان گفت که مهمترین نتایج حاصل از تحلیل داده های ژئوشیمیایی، جدایش جوامع گوناگون آنومالی از یکدیگر و نیز تعیین زمینه و حد آستانهای برای هر عنصر در منطقه مورد اکتشاف می باشد. روش های مختلفی برای جداسازی و تشخیص مناطق آنومال از زمینه وجود دارد که از روش های آماری ساده (بر اساس پارامترهای آماری تابع توزیع) تا روشهای پیجیدہ فرکتالی (بر اساس ساختار فضایی دادهها) تغییر می کنند. یکی از کاربردهای عمده هندسه فرکتال در تخمین حد آستانهای و در نتیجه جداسازی جامعه آنومالی از زمینه بر اساس اختلاف بعد فرکتال آنها می باشد. در این مقاله، ما از داده های طلا در یک منطقه ایران استفاده کردیم که به منظور جدایش آنومالی ژئوشیمیایی از زمینه، روشهای فرکتال عیار مساحت و عیار تعداد و روش آنالیز تک متغیره حد آستانه به کارگرفته شده است. بررسی های ژئوشیمیایی ۵۰ نمونه رسوب آبراههای با استفاده از روشهای مذکور، منجر به تفکیک مناطق آنومال گردیده است. که در اینجا هندسه فرکتالی با استفاده از نمودارهای تمام لگاریتمی عیار - مساحت و عیار - تعداد به دست آمده قادر به جدایش پلهای محیطهای متفاوت (زمینه، حذ آستانهای، آنومالی) با توجه به ضریب زاویه منحنی عیار - مساحت و عیار - تعداد می باشد. در نهایت نقشه مربوط به مناطق آنومالی از نتایج فرکتالی با استفاده از نرم افزار Rock WorkS تهیه و ارایه شده است. همچنین آنالیز تک متغیره بر روی داده های فوق انجام شد که برای رسم نقشه بی هنجاری هر عنصر ابتدا حد آستانهای آن با روش تک متغیره K -+ t S محاسبه شد. برای استفاده از آنالیز تک متغیره (روش حد آستانه) مقادیر خارج از ردیف دادهها را با استفاده از نمودار باکس پلات و نمودار Q-Q-Plot شناسایی شدند سپس با استفاده از روش دورفل داده های خارج از ردیف را کاهش دادیم که برای اینکار کد روش دورفل را در محیط نرمافزار متلب نوشتیم سپس از آن استفاده کرده و داده های خارج از ردیف را کاهش دادیم (که بخشی از کد را در این مقاله آوردهایم) و سپس دادهها با لگاریتم گرفتن نرمال شدند که بعد از آن از روش حد آستانه استفاده کردیم که در نهایت نقشه مناطق آنومالی را رسم کردیم. در نتیجه ای استفاده از این سه روش منطقه آتومال تعیین و مشخص شد

Keywords:

فرکتال ،انالیز تک متغیره، دورفل، عیار مساحت، عیار تعداد، حد آستانه ،اتومالی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRSIE01_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/536808/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یزدانی، میثم و زاهدی، آناهیتا و علی نیا، فیروز،1395،استفاده از روش های فرکتالی عیار-مساحت و عیار- تعداد برای جداسازی آنومالی از زمینه ومقایسه آن با روش آنالیز تک متغیره،کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی،،،https://civilica.com/doc/536808

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • حسنی پاک علی‌اصغر - شرف‌الدین محمد، 1380، تحلیل داده‌های اکتشافی(جدایش ...
 • I8] هاشمی گهروئی م.0 شفیعی _ غلامحسین ش, حسین ت.; ...
 • I9] دهقان منشادی م. علی نیا ف., اسلام کیش ت.; ... [Conference Paper]
 • مقایسه روشهای آمار کلاسیک و فرکتالی در معرفی اندیسهای معدنی اورانیوم، با استفاده از داده های ژئوفیزیک هوایی در فاز شناسایی منطقه برندق [Conference Paper]
 • یزدی م.; (1381) "روش‌های مرسوم در اکتشافات ژئوشیمیایی" انتشارات دانشگاه ...
 • Mandelbrot, B.B., 1983. The Fractal Geometry of Nature: W. H. ...
 • Turcotte, D.L., 1 997. Fractals and Chaos in Geology _ ...
 • Meng, X. and Zhao, P., 1991. Fractal method for statistical ...
 • Mao, Z.; Peng, S.: Lai, J.; Shao, Y. and Yang, ...
 • Davis, John.C., 20 02, Statistics and data analysis in Geology, ...
 • Lima, A., DeVivo, B., Cicchella, D., Cortini, M., Albanese, S., ...
 • Carranza E.J.M. "Chapter 6: Analysis of Geologic Controls on Mineral ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  5.00
  1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 1
  4 0
  3 0
  2 0
  1 0

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 20,816
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support