ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه وجود حسابرسی داخلی با حاکمیت شرکتی و عملکرد شرکت

Year: 1395
COI: JR_EMA-2-2_003
Language: PersianView: 443
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی تیمورزاده - نویسنده مسئول، کارشناس ارشد حسابداری و مدرس دانشگاه
محمدباقر یزدانی خداشهری - کارشناس ارشد حسابداری، سرحسابرس دیوان محاسبات و مدرس دانشگاه

Abstract:

پس از رسوایی های مالی برخی شرکت ها که اطمینان به استقلال و اعتبار مؤسسه های حسابرسی و نیز حرفه حساداری و بازارهای مالی را کاهش داد، حاکمیت شرکت ی وجه بیشتری را به خود جلب کرد. همچنین در دهه های اخیر به خصوص به دنبال سقوط اقتصادی و بحران های مالی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه، نیاز به تمرکز بر حاکمیت شرکتی افزایش یافته است. بر اساس گزارش جامع ارائه شده به وسیله سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در سال 2004، حاکمیت شرکت یبه عنوان یک سیستم راهنمایی و نظارت مورد قبول شرکت، تعریف شده است. حاکمیت شرکتی عنصری کلیدی در کارایی و رشد اقتصادی و نیز تقویت اعتماد سرمایه گذاران است. برای دستیابی به حاکمیت شرکتی، خوب، شرکت باید روی همه جنبه های حاکمیت شرکتی به خصوص وظیفه حسابرسی داخلی تمرکز کند. حسابرسی داخلی، تعهد به اصول اخلاقی، هدف ها، برنامه ها و فعالیت های سازمان را می سنجد و همچنین منبع مهمی برای حسابرس مستقل، کمیته حسابرسی، هیئت مدیره و مدیرارشد است. با توجه به اهمیت موضوع، هدف این مقاله بررسی رابطه بین وجود حسابرسی داخلی با حاکمیت شرکتی و عملکرد شرکت، می باشد. به منظور تحقق هدف تحقیق از روش کتابخانه ای و ابزار فیش برداری استفاده شد. نتایج بررسی ها نشان داد؛ حسابرسی داخلی یکی از اصول مهم در ساختار حاکمیت شرکتی تلقی می شوند. هر دو جنبه سنتی و نوین حسابرسی داخلی یکی از عناصر مهم کنترل ای داخلی محسوب می شود که به ارزیابی تصمیمات اتخاذ شده توسط مدیران جهت استفاده کارا و اثربخش منابع و رعایت صرفه اقتصادی و بهبود عملکرد سازمان می پردازد. همچنین حسابرسی داخلی با ارزیابی کنترل های داخلی و حصول اطمینان از کیفتی و صحت عملیات، اطلاعات و گزارش های مالی و کفایت سیستم کنترل داخلی و رفع نقاط ضعف آن، پیشگیری از بروز تقلب و اشتباه، به مدیران سازمان جهت ایفای مسئولیت هایشان یاری می رسانند.

Keywords:

حسابرسی داخلی، حاکمیت شرکتی، عملکرد، شرکت

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EMA-2-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/541561/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تیمورزاده، مهدی و یزدانی خداشهری، محمدباقر،1395،بررسی رابطه وجود حسابرسی داخلی با حاکمیت شرکتی و عملکرد شرکت،،،،،https://civilica.com/doc/541561

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support