ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر کیفیت و تداوم حسابرسی بر رابطه بین ساختار مالکیت و مدیریت سود در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1395
COI: JR_EMA-2-2_008
Language: PersianView: 231
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آزاده محمودی کوهی - دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اهواز، ایران
ضغری قبادی - استادیار اقتصاد و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اهواز، ایران

Abstract:

تفکیک مالکیت از مدیریت در شرکت های سهامی، این امکان بالقوه را برای مدیران بوجود می آورد تا حداقل، بخشی از ثروت سایر گروه های ذی نفع در شرکت را به خود منتقل کند. زیرا مدیران به اطلاعاتی دسترسی دارند که سایر افراد حداقل به قسمتی از آن دستسی ندارند. یکی از نقش های حاکمیت شرکتی کاهش تضاد منافع بین سهامداران و مدیران است. حاکمیت شرکتی احتمالاً وقوع مدیریت سود را کاهش می دهد و احتمالاً درک سرمایه گذاران را از اعتبار عملکرد شرکت ها که به وسیله سودها در شرایط مدیریت سود ارزیابی می شود را بهبود بخشند. هدف اصلی این پژوهش بررسی تأثیر کیفیت و تداوم حسابرسی بر رابطه بین ساختارمالکیت و مدیریت سود در بورس اوراق بهادار تهران می باشد. آزمون فرضیه ها با استفاده از روش آماری داده های تلفیقی و برای دوره ی زمانی 1388 الی 1393 با استفاده از اطلاعات 120 شرکت منتخب به روش نمونهگیری حذف سیستماتیک انجام شده است. نتایج تحقیق نشان داد که کیفیت و تدوام حسابرسی و مالکیت نهادی و تمرکز مالکیت باعث کاهش مدیریت سود می شوند. همچنین روابط تعاملی بین متغیرهای فوق نیز نشان داد که با افزایش کیفیت و تداوم حسابرسی؛ مالکیت نهادی و تمرکز مالکیت بصورت فزاینده باعث کاهش رفتار فرصت طلبانه مدیر و مدیریت سود می شوند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EMA-2-2_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/541566/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی کوهی، آزاده و قبادی، ضغری،1395،تأثیر کیفیت و تداوم حسابرسی بر رابطه بین ساختار مالکیت و مدیریت سود در بورس اوراق بهادار تهران،https://civilica.com/doc/541566

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,008
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support