ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تأثیر مخاطرات بازار در قالب رقابت در بازار محصولات بر ریسک ریزش قیمت سهام در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1395
COI: JR_EMA-2-2_023
Language: PersianView: 324
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آزاده مهرانی - دانشجوی دکتری مدیریت مالی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نوشهر
رویا دارابی - نویسنده مسئول، دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

Abstract:

این تحقیق در پی بررسی تأثیر مخاطرات بازار در قالب رقابت در بازار محصولات بر ریسک ریزش قیمت سهام در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بوده است. قیمت سهام با استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا و با توجه به اطلاعات موجود در خصوص وضعیت کلی شرکت، اعم از سودآوری، جریانات نقدی، وضعیت رقابتی بازار محصولات و بسیاری دیگر از متغیرهای تأثیرگذار تعیین می گردد. در این تحقیق سعی شد تا به بررسی تأثیر مخاطرات بازار محصولات، که در قالب میزان رقابت در بازار محصولات تعریف می شود، بر یکی از مخاطرات مربوط به قیمت سهام یعنی ریسک ریزش قیمت سهام پرداخته شود. استفاده از یک نمونه از شرکت های بورس اوراق بهادار در فاصله سال های 1385 الی 1393 بیانگر این نتیجه بوده است هک با وجود آنکه میزان رقابت در بازار محصولات، به عنوان معیار سنجش مخاطرات بازار، تأثیر معناداری بر ریسک ریزش قیمت سهام نداشته اما با افزایش رقابت در بازار محصولات شاهد کاهش ریسک ریزش قیمت سهام شرکت ها بوده ایم. نتایج بدست آمده از مقایسه وضعیت ریسک ریزش قیمت سهام در شرکت های با میزان رقابت ضعیف، متوسط و قوی نشان می دهد که ریسک ریزش قیمت سهام در شرکت های با وضعیت رقابتی متفاوت، شکلی معقر گونه داشته بطوری که با افزایش رقابت ریسک ریزش قیمت سهام شروع به کاهش نموده و از مقطعی به بعد با افزایش بیشتر رقابت در بازار محصولات، بر میزان ریسک ریزش قیمت سهام افزوده شده است. نتایج بدست آمده در خصوص وضعیت ریسک ریزش قیمت سهام در گروه های مختلف رقابتی بیانگر آن است که تفاوت معناداری بین میزان ریسک ریزش قیمت سهام شرکت ها در بین این گروه ها وجود نداشته است.

Keywords:

ریسک ریزشقیمت سهام , مخاطارت بازار و رقابت در بازار محصولات

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EMA-2-2_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/541581/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهرانی، آزاده و دارابی، رویا،1395،بررسی تأثیر مخاطرات بازار در قالب رقابت در بازار محصولات بر ریسک ریزش قیمت سهام در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،https://civilica.com/doc/541581

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 636
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support