ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از مدلهای عددی در مطالعه بار رسوبی آبگیرهای جانبی در مسیرهای مستقیم

Year: 1394
COI: JR_JWE-3-5_004
Language: PersianView: 273
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آیدا مکوندی - دانشجوی دکتری عمران- مهندسی آب، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر، شوشتر، ایران
عبدالرسول تلوری - دانشیار گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، اهواز، ایران
محمود مشعل - استادیار گروه مهندسی آبیاری و زهکشی ، پردیس ابوریحان، دانشگاه تهران، پاکدشت - ایران

Abstract:

در این تحقیق با استفاده از نرم افزار CCHE2D به شبیه سازی یک مطالعه آزمایشگاهی و مقایسه نتایج شبیهسازی با نتایج آزمایشگاهی موجود به عنوان نمونه، جهت بررسی کنترل رسوب در یک فلوم به طول تقریبی 17 متر و عرض 1/5 متر و عمق 0/7 متر پرداخته شده است. آبگیری به عرض ورودی 0/6 متر و با زاویه های 90، 75، 60 و 45 درجه نسبت به جهت جریان، متصل به فلوم می باشد. مصالح بستر نیز ماسه با قطر متوسط یک میلیمتر بود که به ضخامت 20 سانتی متر در بستر فلوم ریخته شد. محدوده آزمایش ها به نحوی بود که فقط حرکت بار بستر وجود داشت. مقایسه نتایج حاصل از شبیه سازی مدل با نتایج آزمایشها نشان داد مدل مورد استفاده توانسته است تغییرات توپوگرافی را در کانال اصلی و در کانال آبگیر بخوبی شبیه سازی کند. این بررسی نشان داد که در نتایج شبیه سازی ها با افزایش نسبت آبگیری، نسبت رسوب ورودی به کانال آبگیر افزایش و با افزایش عدد فرود جریان در کانال اصلی نسبت رسوب ورودی به کانال آبگیر کاهش یافته است. در بررسی آزمایش ها نیز نتایج م شابهی حا صل شده، با این تفاوت که مدل CCHE2D روند قاطع تری را از رابطه بین این پارامترها نشان داده است. به طور کلی رسیدن به نتایج در محدوده قابل قبول برای رسوب، مستلزم توجه کامل به کلیه پارامترهای ورودی به مدل و شرایط مرزی ا ست. بر پایه نتایج، مدل های ریاضی موجود به ویژه مدل CCHE2D می تواند به عنوان مکملی برای پیش بینی نتایج آزمایشگاهی در زمینه کنترل رسوب استفاده شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWE-3-5_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/542804/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مکوندی، آیدا و تلوری، عبدالرسول و مشعل، محمود،1394،استفاده از مدلهای عددی در مطالعه بار رسوبی آبگیرهای جانبی در مسیرهای مستقیم،https://civilica.com/doc/542804

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,896
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support