ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیشبینی تقاضای سالانه سفر ریلی با استفاده از مدل پویاییشناسی سیستم؛ مطالعه موردی: سازمان رجا

Year: 1395
COI: JR_SIEPM-2-2_009
Language: PersianView: 443
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صمد کاظمی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه علم وصنعت ایران
مهدی غضنفری - استاد، دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه علم وصنعت ایران
میرسامان پیشوایی - استادیار، دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه علم وصنعت ایران

Abstract:

امروزه به دلیل مسافت زیاد بین شهرها، افزایش سوانح جاده ای و هوایی و مخاطره آمیز بودن جابه جایی مسافر از طریق هوایی و جاده ای، اهمیت حمل ونقل ریلی بیش از پیش نمایان میگردد. پیچیدگی مدیریت سیستم حمل ونقل ریلی به دلیل تعداد زیاد فاکتورها و اجزای تاثیرگذار بر آن است که به صورت غیرخطی و پویا بر همدیگر تاثیر میگذارند. هدف اصلی این پژوهش، پیشبینی تقاضای سالانه سفر ریلی در یک بازه هفت ساله از سال 1386 تا 1392و تجزیه وتحلیل اثر افزایش قیمت بلیط بر میزان تقاضاست. بدین منظور، یک رویکرد پویاییشناسی سیستمی برای مدلسازی مسئله استفاده میشود. سپس، مدل توسعه داده شده به عنوان یک مطالعه موردی برای سازمان رجا و در بخش حمل ونقل ریلی مسافری پیاده سازی میشود. در ادامه با مقایسه داده های واقعی و داده های حاصل از شبیه سازی به ارزیابی اعتبار مدل میپردازیم. پس از اطمینان از اعتبار بالای مدل، از آن برای پیشبینی رفتار دقیق تقاضای آینده، قیمت بلیط و میزان استفاده از خطوط ریلی استفاده کرده و مدلرا برای پنج سال آتی از سال 1393 تا 1397 شبیه سازی میکنیم و با توجه به نتایج حاصل و با تحلیل آنها، به ارائه سیاست-هایی برای بهبود خدمات و افزایش تقاضای سفر ریلی، قابل استفاده در سازمان رجا میپردازیم

Keywords:

پویایی شناسی سیستمی، پیشبینی، تقاضای سالانه سفر ریلی، طراحی سیاست

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SIEPM-2-2_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/542858/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاظمی، صمد و غضنفری، مهدی و پیشوایی، میرسامان،1395،پیشبینی تقاضای سالانه سفر ریلی با استفاده از مدل پویاییشناسی سیستم؛ مطالعه موردی: سازمان رجا،https://civilica.com/doc/542858

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,729
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support