Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عملکرد خودتمیزشوندگی پوشش بر پایه تیتانیا/پلی وینیلیدین فلوراید

Year: 1395
Publish place:

COI: SCMEMI13_030
Language: PersianView: 501
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهراد محمودی ساعتی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تهران جنوب
منوچهر خراسانی - هیات علمی دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

سطح پانل های کامپوزیت آلومینیوم و یا ACP (Aluminum Composite Panel) نماهای ساختمان که با شفاف پوشه های بر پایه رزین پلی وینیلیدین دی فلوراید/آکریلیک پوشانده می شوند پس از مدتی دچار کثیفی یا آلودگی می شوند که این امرسبب می گردد تا جلوه ظاهری این نماها از بین رفته و در عین حال سطح در اثر این عوامل مستعد تخریبهای شیمیایی مانند هیدرولیز و باران اسیدی یا بیولوژیکی مانند فضله پرندگان بگردد. بنابراین برای رفع این مشکل باید متحمل هزینه و زحمت عملیاتتمیزکاری شد. در این تحقیق با بهره بردن از خاصیت فوتوکاتالیکی تیتانیا برای ایجاد یک پوشش خود تمیز شونده فوتوکاتالیتیکبا قابلیت اعمال توسط فن آوری کلاف پوشانی (coil coating) در جهت رفع این مشکل بود. بدین منطور در ابتدا یک شفاف پوشه بر پایه رزین پلی وینیلیدین دی فلوراید/آکریلیک فرموله گردید و خواص فیزیکی، مکانیکی و دوام آن با استانداردهای متداولچنین پوششی مورد ارزیابی قرار گرفت. پس از دستیابی به فرمولاسیون نمونه ای که از هر حیث خواص مطلوب را داشت با بهرهگرفتن از همزن فراصوت نسبت به ساخت نمونه هایی از نانوکامپوزیت که حاوی 1.5 ، 2.5 و 3.5 درصد تیتانا بود اقدام شد. بررسی توسط میکروسکوپ نوری و اندازه گیری توسط DLS حاکی از یک پراکنش قابل قبول در مورد نمونه حاوی 2.5 درصد تیتانا بود،بنابراین عملکرد خودتمیزشوندگی سطح این پوشش مطابق با دو استاندارد ISO 27448 برای تعیین زاویه تماس قطره آب و ISO 10678 برای اندازه گیری میزان تخریب محلول متیلن بلو ارزیابی گردید. همچنین ریخت شناسی سطح توسط AFM مورد مطالعه قرار گرفت . نتایج بدست آمده نشان داد که حضور تیتانا در چنین پوششی سبب کاهش جذب محلول متیلن بلو به میزان32.8 درصد شده که عملکرد سطح برای خودتمیزشوندگی فوتوکاتالیتیک را تایید می نماید و این در حالی است که هیچکدام ازخواص فیزیکی، مکانیکی و دوام دستخوش تغییرات نامطلوب نمیگردد. همینطور اندازه گیری زاویه تماس قطره آب در فواصل زمانی منظور شده به میزان جزیی کاهش نشان داد هرچند که برای حصول یک نتیجه قابل اطمینان از این که سطح به سمت به آبدوستی بیشتر تغییر یافته است نیاز به اندازه گیری زاویه تماس با فواصل زمانی بلندتر می باشد

Keywords:

خود تمیز شونده , نانو دی اکسید تیتانیوم , پوشش فوتوکاتالیتیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCMEMI13_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/557672/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی ساعتی، بهراد و خراسانی، منوچهر،1395،بررسی عملکرد خودتمیزشوندگی پوشش بر پایه تیتانیا/پلی وینیلیدین فلوراید،سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/557672

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • مین مایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران مهرماه ...
 • مین مایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران مهرماه ...
 • .V. Anand Ganesh, Hematt Kumar Raut, and ...
 • Ramakrishna, _ self-cleaning coatings", Material Chemistry, (2011) Scientific American, (2008) ...
 • self-cleaning effect of Tio2/SiO2 film", Surface & Coatings Technology, (2004) ...
 • Advance materials, (2012) _ ...
 • .Q.M.Zhang, V.Bharti, G Kavarnes, ، _ olyvinylidene fluoride (PVDF) and ...
 • P oly(vinylidene fluoride) and formation ofa fifth phase' _ _ ...
 • The _ scientific student conference On Metallurgical _ Materials Engineering ...
 • Leung, ، Photocatalytic Behavior and Self- Cleaning Function of Nano-TiO ...
 • _ [11].Q.M.Zhang, V.Bharti and G Kavarnes, Polyvinylidene fluoride (PVDF) and ...
 • The _ scientific student Conference On Metallurgical and Materials Engineering ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,117
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support