Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر عملیات لحیمکاری برروی خواص متالورژیکی قطعات متخلخل آهنی

سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران
Year: 1395
Publish place:
COI: SCMEMI13_036
Language: PersianView: 344
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم اکبری - کارشناسی مهندسی مواد
نادر پروین - دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

به منظور دستیابی به خواص مکانیکی و نفوذپذیری بالاتر آهن معمولا به شکل استوانه از فرآیند متالورژی پودر استفاده می شود. چرا که استفاده از این روش، باعث ایجاد استحکام بالا و قدرت جذب حرارت بالا شده که نقش این فوم ها را در صنایعی مانند خودروسازی نمایان میسازد. برهمین اساس، در این تحقیق نمونه های 10 گرمی از پودرآهن، پس از پرس شدن با فشار psi400 و ایجاد فومهایی با تخلخل 22 ، %در کورهای با اتمسفر کنترل شده گاز آرگون دردمای C ° 1150 ، تفجوشی شدند. به دلیل توانایی بالای فرآیند لحیمکاری در ترشوندگی سطح قطعات متالورژی پودر توسط ماده پرکننده بین گپ ها )در محیط اتمسفر آزمایش(، فرآیند اتصال در این تحقیق لحیمکاری انتخاب شد که در مقایسه با فرآیندهای جوشکاری کاربرد بیشتری دارد. پایه آهن متخلخل تفجوشی شده، پس از انجام فرآیند لحیم کاری نرم در دمای C ° 450توسط ماده پرکننده قلع و فرآیند لحیم کاری سخت با ماده پرکننده مس در دمای C ° 1120 مورد بررسی قرار گرفت. مطالعه ریزساختار و خواص مکانیکی نشان داد که لحیمکاری سخت نسبت به لحیمکاری نرم برتری قابل توجهی از لحاظ مکانیکی و ریزساختاری دارد. زیرا سختی اتصال در لحیم سخت 8 / 124 ویکرز و در لحیم نرم 4 / 86 ویکرز، اندازه گیری شده است. همچنین مشاهده شد که ساختار لحیمکاری نرم، همگن تر است. شایان ذکر است، وجود تخلخل سطحی با انتخاب ماده پرکننده مناسب، اختلالی در فرآیند اتصال ایجاد نکرده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCMEMI13_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/557678/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکبری، مریم و پروین، نادر،1395،تأثیر عملیات لحیمکاری برروی خواص متالورژیکی قطعات متخلخل آهنی،سیزدهمین همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/557678

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • به دلیل متخلخل و خالص بودن فلز پایه، سختی از ...
 • بالاتر بودن سختی _ باعث بالاتربودن سختی این فیلر ...
 • دلیل اجاد اتصالی مناسب در لحیم کاری سخت، ...
 • وجود تخلخل سطحی باانتخاب ماده پرکننده مناسب ...
 • مین مایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی ایران _ ...
 • _ E. _ _ _ and _ _ _ iMetal ...
 • مهرماه 1395-دانشگاه صنعتی امیرکبیر ...
 • Meta /, Vo lume40, Issue3 pages 207-210, 1997. ...
 • Metal Powder Industries Federation (MPFI).P/M Design _ Gu idebook, Advancing ...
 • Inspection. AMMA- Italia, 1984. ...
 • Compacts", Weldingjournal, Vol. _ 997. ...
 • The _ student conference On Metallurgical _ Materials Engineering September ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support