ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین پارامترهای ژئومکانیکی توده سنگ سازند آغاجاری

Year: 1395
Publish place:
COI: SMEC10_079
Language: PersianView: 463
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود بهنیا - استادیار دانشکده مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی اصفهان،
بهزاد ناطق پور - دانشجوی مهندسی معدن، دانشگاه صنعتی اصفهان،

Abstract:

سازند آغاجاری که عمدتاً ترکیبی از لایسنگ و ماسهسنگ میباشد در جنوب و جنوب غربی ایران دارای بیرونزدگی گستردهای میباشد. نحوه برآورد پارامترهای ژئومکانیکی توده سنگ این سازند که از تناوب لایههای نرم و سخت لایسنگو ماسهسنگ تشکیل شده است، بدلیل نیازمندی به پارامترهایی معادل و معرف کل توده سنگ برای انجام طراحیها، بسیار اهمیت دارد. در همین راستا در این تحقیق پارامترهای ژئومکانیکی توده سنگهای سازند آغاجاری در غرب ایران موردمطالعه قرار گرفته است. در ابتدا با انجام برداشتهای صحرایی و همچنین حفر گمانههای اکتشافی، ساختار زمینشناسی سازند آغاجاری مورد مطالعه قرار گرفته و وضعیت لایهبندی و دسته درزههای آنها برداشت شد. در ادامه با انجامآزمایشهای آزمایشگاهی گسترده فیزیکی و مکانیکی بر روی نمونه مغزههای لایسنگی و ماسهسنگی این سازند پارامترهایدر گمانههای اکتشافی حفر شده، )RQD( ژئومکانیکی سنگ بکر استخراج شد. با استفاده از نتایج شاخص کیفی سنگمشخصات ناپیوستگیهای برداشت شده و همچنین نتایج آزمایشهای آزمایشگاهی، طبقهبندی مهندسی توده سنگ به کمک روشهایGSI و RMRصورت گرفته و در نهایت با تلفیق این نتایج پارامترهای ژئومکانیکی توده سنگهای سازندآغاجاری که شامل پارامترهای مقاومت برشی و مدول تغییر شکل پذیری توده سنگ میباشد برآورد شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SMEC10_079. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/558064/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهنیا، محمود و ناطق پور، بهزاد،1395،تعیین پارامترهای ژئومکانیکی توده سنگ سازند آغاجاری،دهمین کنفرانس دانشجویی مهندس معدن،Kashan،https://civilica.com/doc/558064

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • طرح سد گلال ملک (1139)، گزارش مطالعات زمین‌شناسی مهندسی مرحله ...
 • Bieniawski, Z.T. (1989). Engineering rock mss classification. New York, Wiley. ...
 • Deere D.U, Miller R.P. (1966). Engineering classification and index properties ...
 • Hoek, E. (1994). Strength of rock and rock masses, ISRM ...
 • Hoek E., Diederichs M.S. (2006). Empirical estimation of rock mass ...
 • Hoek, E., Marinos P. (2007). A brief history of the ...
 • Laubscher D.H. (1990), A geomechanics classification system for the rating ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  5.00
  1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 1
  4 0
  3 0
  2 0
  1 0

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 14,627
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support