ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نگرش آموزشی تربیتی اسلام به خانواده و پرورش نسلهای آینده

Year: 1393
COI: WOMEN01_001
Language: PersianView: 267
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد محمودوند - کارشناس ارشد مدیریت آموزشی، دانشآموخته دانشگاه سیستان و بلوچستان
زری خزاعی - کارشناس ارشد مدیریت آموزشی، دانشآموخته دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان واحد علوم و تحقیقات

Abstract:

با نگرش به اینکه دین اسلام از جامعیت و شمول ویژهای برخوردار است و در همهی زمینهها و موضوعات واجد رویکردها و نمونههای واقعی است، درزمینهی آموزش، پرورش و تربیت در خانواده نیز دارای رهنمودهای گرانمایه هست، بر این اساس هدف پژوهش حاضربررسی نگرش آموزشی تربیتی اسلام به خانواده و پرورش نسلهای آینده میباشد. یافتههای این پژوهش نشان میدهد که با بهرهگیری ازرهنوردهای دین مبین اسلام میتوان ضمن شناخت جایگاه و منزلت واقعی زن در جامعه و به ویژه خانواده، به تأثیرات انکارناپذیر و مهم زن در پرورش و تربیت و تکوین شخصیت فرزندان و تکامل خانواده و در بعد وسیعتری جامعه پی برد. بر این اساس در تحقیق حاضر، پس ازبیان مقدمه به نگرش اسلام نسبت به پرورش و تربیت پرداخته، ضمن مقایسه دیدگاه اسلام و غرب به زن و خانواده، مدل مفهومی پژوهش وبحث و نتیجهگیری ارائهشده و در پایان پیشنهادهایی مرتبط با نتایج پژوهش بیان میشود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WOMEN01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/558795/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودوند، محمد و خزاعی، زری،1393،بررسی نگرش آموزشی تربیتی اسلام به خانواده و پرورش نسلهای آینده،The National Conference on the Status and Role of Women in Jihadist Management،Torbat Heydarieh،https://civilica.com/doc/558795

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • عرافی، علیرضا.(1387). «اهداف تربیت از دیدگاه اسلام»، م: ژوهشگاه حوزه ...
 • حسینی زاده، سید علی.(1384). «سیره تربیتی یامبر و اهل بیت(تربیت ...
 • دشتی، محمد.(1379). «ترجمه نهج البلاغه»، قم: انتشارات مشهور، چاپ سوم. ...
 • فنائی اشکوری، محمد.(1387). «منزلت زن در اندیشه اسلامی»، قم: انتشارات ...
 • موسوی اصفهانی، سید علاء الدین.(1382). «مهربان ترینام(درنگی در نامه سی ...
 • ملومی، رجبعلی.(1370). «گامی در مسیر تربیت اسلامی از کودکی تا ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 10,547
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support