ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تجارب زنان از مدیریت خانواده و تأثیر آن در کاهش آسیبهای اجتماعی

Year: 1393
COI: WOMEN01_062
Language: PersianView: 279
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا برزگر - دانشجوی دکتری تخصصی جامعه شناسی گروه های اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان
زهره مکاریان فرگ - دانشجوی دکتری تخصصی جامعه شناسی گروه های اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان
شراره جوادی فر - دانشجوی دکتری تخصصی جامعه شناسی گروه های اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان

Abstract:

ضرورت مدیریت در اجتماع کوچک خانواده و نقش زنان در مدیریت پنهان خانواده و در کمک به صعود یا نزول اعضای خانواده بر همگان روشن است . زنان مسئولیت مدیریت داخلی خانواده را بر عهده دارند و اینان بدون برخورداری از تدبیر و آگاهی از نقش و جایگاه خویش از عهده آن برنخواهند آمد. هدف ما از این تحقیق آشنایی بیشتر با مدیریت زنان در خانواده و تأثیر آن در موفقیت اعضای خانواده و به دنبال آن کاهش آسیبهای اجتماعی است که از دیدگاه خود زنان به آن می پردازیم . تحلیل محتوای کیفی است . جامعه پژوهش ، زنان معلم شهرستان کازرون (15 (نفر بودند که به روش مبتنی بر هدف، انتخاب و مورد مصاحبه عمیق قرار گرفتند.یافتهها: کدهای اولیه حاصل از تحلیل اطلاعات شامل130 کد میباشد که این کدها حاصل پیاده کردن و مرور دقیق بیانات شرکت کنندگان جهت دست یافتن به فهم عمیق در مورد تجارب آنان و انتخاب عبارت مهم در مورد پدیده مورد مطالعه است. از دسته بندی کدها در نهایت 4 مفهوم اصلی استخراج شد که این مفاهیم در بر گیرنده نیازهای اساسی آموزش زنان در بعد مدیریت خانواده و کاهش آسیبهای اجتماعی می باشد. نتایج نشان داد این خانمها با کمبود مهارتهای آموزشی کافی برای مدیریت خانواده روبرویند که برخی شامل: مدیریت اقتصادی، مدیریت روانی، بهرهوری مطلوب از زمان، سبک زندگی بحران هویت و نقش زن در خانواده و ... می باشد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WOMEN01_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/558830/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
برزگر، زهرا و مکاریان فرگ، زهره و جوادی فر، شراره،1393،تجارب زنان از مدیریت خانواده و تأثیر آن در کاهش آسیبهای اجتماعی،The National Conference on the Status and Role of Women in Jihadist Management،Torbat Heydarieh،https://civilica.com/doc/558830

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • تربیت اسلامی، سال دوم، ش3، بهار و تابستان1386، آموزشهای روان ...
 • - سید مصطفی، محقق داماد، بررسی فقهی حقوق خانواده نکاح ...
 • - سید محمد حسین، طباطبایی، ترجمه سید محمد باقر همدانی، ...
 • سید محمد حسین، طباطبایی، پیشین، ص 70. و ناصر، مکارم ...
 • Wheeler S. Qualitative Research in Nursing. Thousand Oaks: Oxford Co; ...
 • _ Manen M. Researching lived experience: Human science for an ...
 • . Streubert H.J, Carpenter D.R(2003). Qualitative Research in Nursing: advancing ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,345
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support