ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش مدیریتی زنان درارتقای سلامت خانواده و جامعه

Year: 1393
COI: WOMEN01_165
Language: PersianView: 227
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی انصاری مهر - کارشناس ارشد حقوق و استاد حقوق دانشگاه کهگیلویه و بویراحمد شهر یاسوج

Abstract:

جامعه شناسان انسان را مدنی الطبع می دانند با توجه به این امر چنین استنباط می گردد که انسان موجودی است که در سازمانی به نام خانواده اولین گرایشات تربیتی او شکل می گیرد در چنین سازمانی- هیچ فردی نمی تواند مستقل از دیگران و بدون اندیشیدن به بقیه حرکت کند و هیچ کس مستقل از دیگران در سیستم وجود ندارد نظیر هر سازمان رسمی جهت تداوم نیاز به مدیریت دارد که مدیریت زنان درچنین سازمانی حساس و حیاتی خواهد بودو فقدان ویا نقصان مدیریت زنان در چنین سازمانی موجب ناهماهنگی، انحرف از هدف، اتلاف وقت و نابسامانی می گردد. سازمان ومدیریت لازم وملزوم یکدیگرند و نقشها به هم وابستگی داشته و کوچکترین تغییر درهر جزء در بقیه اجزاء موثر واقع خواهد شد علاقه مند/ 1371 مدیریت: فراگرد تصمیم گیری ، برنامه ریزی، سازمان دهی، کنترل منابع انسانی در ارتقای سلامت خانواده و جامعه و هنر انجام کار با ظرفیت به وسیله دیگران است فالت / 1924 زنان یا دوراندیشی و آینده نگری می تواند فضای مناسب عاطفی و روانی مطلوبی را جهت تربیت فرزندان و ایمن سازی همه افراد خانواده فراهم آورند همچنین مدیریت آنان در استفاده بهینه از منابع مادی و مالی خانواده که عموماً در اختیارآنان است و چگونگی برنامه ریزی صحیح در این زمینه می تواند در کارایی و اثر بخشی نهاد خانواده و ارتقای سلامت جامعه موثر و مطلوب واقع شود. اگر مردان سکاندار کشتی زندگی محسوب می شوند و این امر را با تدبیر به عهده می گیرند زنان نیز با ظرف اندیشی و دقت نظر مثابه قطب نما جهت این کشتی را به منظور هدایت صحیح مردان فراهم می سازند دقت نظر و انضباط و نظم زنان در امور جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست و این هر سه از اصول مهم مدیریت زنان در خانواده و جامعه می باشد. زنان می توانند با مهربانی، عطوفت، صبر و بردباری و مهارت لازم در تعدیل و بهسازی امور جامعه و سلامت آن در کنار قاطعیت و تدبیر مردان شرایطی را فراهم آورند که پایه های استحکام یک جامعه ایده آل فراهم آید. و منظور از اهمیت زنان و حضور آنان در جامعه اهمیت واقعی نه صوری و نه سمبولیک و نمادین است. در این تحقیق به روش کتابخانه ای عمل شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WOMEN01_165. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/558911/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
انصاری مهر، مهدی،1393،بررسی نقش مدیریتی زنان درارتقای سلامت خانواده و جامعه،The National Conference on the Status and Role of Women in Jihadist Management،Torbat Heydarieh،https://civilica.com/doc/558911

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support