ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد یک میراگر لوله ای شکاف دار جدید با مقطع استوانه ای در کاهش ارتعاشات لرزه ای سازه ها

Year: 1394
COI: JR_CEEJ-45-81_008
Language: PersianView: 343
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حبیب سعید منیر - استادیار دانشکده فنی، دانشگاه ارومیه- نویسنده مسئول
ندا فضل علیپور - کارشناس ارشد مهندسی سازه، دانشگاه ارومیه

Abstract:

در این تحقیق، نوع جدیدی از یک میراگر فولادی شکاف دار معرفی می شود که می تواند به صورت بادبند در سازه ها نصب شود. این میراگر از سه لوله استوانه ای توخالی که در داخل هم قرار گرفته اند تشکیل شده است. در جداره لوله میانی چندین شکاف ایجاد شده است که در اثر تحریکات زلزله و ایجاد نیروی محوری در بادبندها، باریکه های ایجاد شده بین این شکاف ها تسلیم شده و انرژی مستهلک می شود. لوله های داخلی و خارجی در میراگر از تغییر شکل خارج ازصفحه لوله میانی جلوگیری می کنند. همچنین، در دیواره لوله های داخلی و خارجی چندین سوراخ لوبیایی تعبیه شده است تا جابجایی حداکثر دستگاه را محدود کرده و از تغییر شکل بیش از حد باریکه های شکاف ها جلوگیری کنند. سادگی ساخت این میراگر نسبت به میراگرهای مشابه و نیز در دسترس بودن و سهولت بازرسی آنها از مزایای این سیستم است. در این تحقیق، این میراگر شکاف دار جدید ابتدا در نرم افزار ABAQUS مورد تحلیل قرار گرفته و منحنی هیسترزیس آن به دست آمد. سپس برای بررسی اثر این دستگاه در جذب انرژی زلزله و کاهش پاسخ سازه ها، مدل یک سازه 5 طبقه که بر اساس آیین نامه 2800 طراحی شده بود، در نرم افزار SAP2000 ایجاد گردید. این گاه این سازه، در حالت مجهز شده به میراگر و بدون آن، تحت ارتعاشات پایه مربوط به سه زلزله السنترو، کوبه و طبس قرار داده شده و تحلیل تاریخچه زمانی غیرخطی بر روی آن انجام گرفت. نتایج حاصل از این تحلیل های عددی نشان دادند که میراگر معرفی شده تأثیر قابل ملاحظه ای در جذب انرژی زلزله های وارده و همچنین کاهش دریفت طبقات و برش پایه داشته است.

Keywords:

سیستم های اتلاف انرژی، کنترل غیرفعال، میراگر فازی، کنترل لرزه ای

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CEEJ-45-81_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/559850/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعید منیر، حبیب و فضل علیپور، ندا،1394،کاربرد یک میراگر لوله ای شکاف دار جدید با مقطع استوانه ای در کاهش ارتعاشات لرزه ای سازه ها،،،،،https://civilica.com/doc/559850

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,708
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support