ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه ی روش ابتکاری توسعه ی مدل فرصت های تداخلی برای برآورد ماتریس سفرهای خرید خانه مبنا

Year: 1391
COI: JR_CIVIL-24-1_003
Language: PersianView: 238
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود احمدی نژاد - استادیار، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران
شهریار افندی زاده زرگری - دانشیار، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران
سیدمهدی یدی همدانی - نویسندهی مسئول: دانشجوی دکتری، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

مدل فرصت های تداخلی که توان تحلیلی خوبی دارد، یکی از مدل هایی است که ساختار احتمالی داشته و برای مد لسازی فرایندتوزیع سفر در برنامه ریز حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل ذاتاً دارای دو محدودیت اساسی می باشد. چرا که در این مدل فرضمی شود سفرکنندگان از تمامی فرصت های موجود در نواحی، از زمان سفر و تمام مقاصد آگاه هستند و آن را هنگام تصمیم گیری مورد بررسیقرار می دهند. در این مقاله، روشی نوین برای بسط مدل فرصت های تداخلی عادی، کاهش محدودیت های آن و افزایش انطبا ق پذیری این مدلبا الگوی انتخاب مقصد سفرهای خرید خانه مبنا ارائه شده است. متدولوژی تحقیق به این صورت است که برای پارامترهای اصلی مدلفرصت تداخلی، یعنی عامل فرصت و عامل رتبه بندی مقاصد، ضرایب و وزن هایی در نظر گرفته شده است و مدل پایه پس از محاسبه اینضرایب کالیبره شده است. وزن دهی به عوامل فوق در قالب ضرایب اصلاحی تحت عنوان میزان شناخت از فرصت های بالقوه و میزانشناخت مبدأ – مقصدی با توجه به فاصله ی بین مبادی و مقاصد در نظر گرفته شده است. در این مقاله ضمن تبیین ساختار مدل فرصت هایتداخلی توسعه یافته، به کالیبراسیون مدل در قالب یک مطالعه ی موردی در شهر قزوین پرداخته شده است. تحلیل کارایی مدل فرصت تداخلیعادی و مدل فرصت تداخلی توسعه یافته در خصوص سفرهای خرید در شهر قزوین بررسی و مقایسه شده است و ضمن بیان نتایجکالیبراسیون و اعتبارسنجی هر دو مدل، بهبود نسبی حاصل از این نوع مد لسازی به نسبت مدل فرصت های تداخلی پایه ارائه شده است.

Keywords:

سفر خرید خانه مبنا، توزیع سفر، مدل فرص تهای تداخلی توسعه یافته

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CIVIL-24-1_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/559890/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی نژاد، محمود و افندی زاده زرگری، شهریار و یدی همدانی، سیدمهدی،1391،ارائه ی روش ابتکاری توسعه ی مدل فرصت های تداخلی برای برآورد ماتریس سفرهای خرید خانه مبنا،،،،،https://civilica.com/doc/559890

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,689
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support