ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین مقاومت چسبندگی صفحات CFRP در برابر تغییر دما،تر و خشک شدن و یخ زدن و آب شدن به روش «پیچش»

Year: 1394
COI: JR_CIVIL-26-2_009
Language: PersianView: 159
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود نادری - نویسنده مسئول: دانشیار، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)
سیدآرش حاجی نصری - کارشناس ارشد سازه ، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

Abstract:

امروزه استفاده از ورق های کامپوزیتی FRP برای تعمیر، تقویت و افزایش ظرفیت باربری سازه های بتنی به عنوان یکی از روش هایمؤثر و با صرفه شناخته شده است. این ورق ها علاوه بر نسبت مقاومت به وزن بالا و امکان نصب به هنگام بهره برداری از سازه، در مقابلخستگی ناشی از بارگذاری بسیار مقاومند. به علاوه نصب آسان این ورق ها امتیاز غیرقابل انکاری می باشد. دوام کلی سازه هایی که به کمک اینلایه ها تقویت می یابند، غالباً در مواجه با رطوبت و سیکل های دمای پایین و بالا، کاسته می شود. با این که مطالعات قابل توجهی در خصوصمکانیزم شکست، میزان افزایش مقاومت و تغییرات در شکل پذیری سازه های تقویت شده با FRP در دهه های گذشته صورت پذیرفته است، لیکن نتایج تحقیقات بر روی دوام این لایه ها اندک می باشد. از این رو این تحقیق به بررسی دوام این صفحات تحت عوامل تغییر دما، تر و خشک شدن، و یخ زدن و آب شدن می پردازد. طی این تحقیقات، برای هر شرایط محیطی، صفحات CFRP به هشت وجه بتن مکعبی با ابعاد 15x15 سانتیمتر چسبانده شده و در پایان هر 30 سیکل مقاومت چسبندگی این صفحات با به کارگیری روش «پیچش» اندازه گیری گردیده است. نتایج به دست آمده از این بررسی ها نشان می دهد که سیکل های تر و خشک شدن و تغییرات دما، تأثیری اندک و سیکل های یخ زدن و آب شدن تأثیر چشمگیری در کاهش چسبندگی CFRP به بتن داشته اند.

Keywords:

؛CFRP، تغییرات دما، تر و خشک شدن، یخ و ذوب یخ، روش پیچش

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CIVIL-26-2_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/559941/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نادری، محمود و حاجی نصری، سیدآرش،1394،تعیین مقاومت چسبندگی صفحات CFRP در برابر تغییر دما،تر و خشک شدن و یخ زدن و آب شدن به روش «پیچش»،https://civilica.com/doc/559941

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,237
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support