طراحی شبکه جمع آوری و دفع آبهای سطحی راهبردی برای بهسازی و ساماندهی سیما و منظر شهری مطالعه موردی: خیابان انوشه در محله لشکرآباد اهواز

Publish Year: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 3,147

This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

GSCONFKH01_331

تاریخ نمایه سازی: 6 اسفند 1395

Abstract:

اساس تأسیسات و تجهیزات شهری را خدمات شهری مانند سیستم های آب، برق، گاز، تلفن، فاضلاب و ماهواره ها تشکیل می دهد که کمبود آنها مشکلاتی را برای آسایش و رفاه حال شهروندان به دنبال خواهد داشت. زیرساخت های شهری از اصلی ترین عناصر شاخص و تشیکل دهنده فرم شهر محسوب می شوند و از آنجایی که تأسیسات شهری نقش تعیین کنندهای نیز در خلق منظر شهر بازی می کنند، لذا مدیریت این زیرساختها در شهر ضروری به نظر می رسد تا به کمک آن بتوان نارسایی های کالبدی عوامل تشیکل دهنده محیط را کاهش داد و به دنبال آن رضایت نسبی شهروندان را تأمین کرد. محله لشکر آباد به طور اعم و خیابان انوشه (محل استقرار اغذیه فروشی ها) به طور اخص یکی از معابر این محله است که فاقد هر گونه جوی، جدول و سیستم جمع آوری و دفع آبهای سطحی است که به هنگام بارندگی، آب در سطح محدوده جمع و علاوه بر ایجاد اشکال در عبور و مرور برای واحدهای تجاری اطراف خیابان نیز ایجاد مشکل کرده است. پس عدم وجود جوی و جدول جهت دفع آبهای سطحی، رها شدن آبهای ناشی از شستشو در خیابان و و دفع این آبها در شبکه فاضلاب از مشکلات محدوده در بحث جمع آوری و دفع آبهای سطحی می باشد. بنابراین در این پژوهش، هدف از طراحی شبکه جمع آوری و دفع آبهای سطحی، بهسازی و ساماندهی سیما و منظر خیابان انوشه واقع در محله لشکرآباد اهواز است.

Authors

منوچهر جوانمردی

استادیار و عضو هیئت علمی گروه جغرافیا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

مرتضی عبیات

کارشناس جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

مصطفی عبیات

کارشناس جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :