ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی انتقال آلاینده ی کلر Cl در آب زیرزمینی با هدف بررسی آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از نرم افزار MODFLOW مطالعه موردی: واقع در دشت گرگان

Year: 1394
Publish place:
COI: SDEWE01_078
Language: PersianView: 366
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد اسدزاده
جواد نصیری رجبلی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر
هومن جانفشان - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان

Abstract:

پیشرفت تکنولوژی و دستیابی بشر به ابزار استخراج آب زیرزمینی، بزرگترین منبع آب در دسترس بشر را تحت مصرف بیش از پیش و تغییرات تحمیلی از جمله ورود آلودگی به آن قرار داد. این بحران پیش آمده محققان و دانشمندان را برآن داشت تا از طرق مختلف علمی و عملی به حفاظت کمی و کیفی آب زیرزمینی بپردازند. با توجه به پتانسیل خوب آب زیرزمینی در حوضه قرهسو مطالعه حاضر با هدف تحقیق، بررسی و مدلسازی بخشی از آبخوان دشت گرگان واقع در شرق حوزه آبریز قرهسو با وسعت تقریبی 150 کیلومتر مربع از طریق نرمافزار PMWIN صورت گرفته است. مدلسازی محدوده مورد مطالعه در دو بخش مدلسازی جریان تحت کد MODFLOW و مدلسازی انتقال آلاینده کلر تحت کد MT3D انجام گرفت. مدل جریان با واریانس حدود 2 متر و خطای نسبی %92/2 ساخته شد که نشان میدهد که هدایت هیدرولیکی منطقه از 5/0 تا 5 متر بر روز متغییر بوده و حداکثر غلظت کلر در ابتدا 350 میلیگرم بر لیتر بود که با حذف منابع آلاینده متمرکز به حدود 240 میلیگرم بر لیتر رسید بنابر استاندارد آب کشور خطر آلودگی در بخشهایی از منطقه وجود دارد و رقیقشدگی آلاینده بسیار تحت تأثیر جهت جریان آب زیرزمینی و پدیدهی همرفت میباشد.

Keywords:

مدلسازی آب زیرزمینی، آلاینده کلر، PMWIN ،MT3D

Paper COI Code

This Paper COI Code is SDEWE01_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/565826/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدزاده، حامد و نصیری رجبلی، جواد و جانفشان، هومن،1394،مدلسازی انتقال آلاینده ی کلر Cl در آب زیرزمینی با هدف بررسی آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از نرم افزار MODFLOW مطالعه موردی: واقع در دشت گرگان،اولین کنفرانس ملی توسعه پایدار در سیستم های مهندسی انرژی، آب و محیط زیست،Tehran،،،https://civilica.com/doc/565826

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • - ناصری، س و قانعیان، م، "مدیریت کیفیت آب در ...
 • -I2] مفتاح هلقی م، مساعدی ا، عابدی قا. (1387). "تحقیق ...
 • مهندسین مشاور کنکاش عمران(1387). "گزارش بهنگام سازی تلفیق مطالعات منابع ...
 • -I4] چیت‌سازان م، کشکویی ح ع، (1385). "مدلسازی آب‌های زیرزمینی ...
 • - Todd, D. k, and Larry, W. M, . 2005. ...
 • - Bear , ] and cheng, A. H. D[2010). _ ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support