Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش رودخانه های مرزی در روابط بین المللی با تاکید بر رودخانه هیرمند

Year: 1395
COI: ICESCONF03_002
Language: PersianView: 414
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی خداداد - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، دانشگاه گلستان
مهدیه نخعی - دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان مرند ایران

Abstract:

مدیریت یکپارچه منابع آبی و زیستی، ضمن جبران برخی از کمبودها، باعث افزایش ذخیره منابع آبی موجود، حداقل نمودن اثرات منفی استفاده مجزا از منابع و مدیریت موثر و بهینه آب می شود آب از منظر مفاهیم رایج در دنیای ما، یکی از مولفه های توسعه است به نوبه خود امنیت زا است و محیط امن می تواند زمینه ساز توسعه بیشتر باشد، امنیت و توسع لازم و ملزوم یکدیگرند از سوی دیگر، میزان و فراوانی آب در یک کشور تاب اقلیم مناطق جغرافیاییی استاز آنجا که منابع طبیعی و محیط زیست تنها متعلق به نسلهای امروز نیست و آیندگان نیز از آن سهمی دارند و به منظور رعایت اصل توسعه پایدار که خواهان پیشرفت در زمینه صنعت و رفاه انسان و در عین حال حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است و از این نظر با توجه به اینکه بخش مهمی از آبهای سطحی در داخل مرزهای جغرافیایی دو یا چند کشور جریان دارند لذا نحوه استفاده و مدیریت منابع ابی مشترک به یکی از موضوعات مورد مناقضه در روابط کشورمان میزبان رودهای مشترک تبدیل شده است که ایران نیز به واسطه داشتن رودهای مشترک از این قاعده مستنثی نیست و از این رو تحقیق حاضر در نظر دارد روشن نماید دیپلماسی سیاست خارجی آبی چه نقشی در تامین منافع ملی و همچنین سیاست خارجی کشور می تواند ایفا کند/ در پاسخ به سوال مذکور از روش منابع کتابخانه ای و توصیفی تحلیلی، جمع آوری اسناد استفاده شده است کمبود آب شیرین و نحوه تقسیم آن، زمینه ساز بحران است و جمهوری اسلامی ایران نیز دارای پتانسیل این بحران می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICESCONF03_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/566521/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خداداد، مهدی و نخعی، مهدیه،1395،نقش رودخانه های مرزی در روابط بین المللی با تاکید بر رودخانه هیرمند،The 3rd National Conference on Civil Engineering and Sustainable Development of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/566521

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ببران، صدیقه و نازلی هنر بخش، بحران وضعیت آب ر ...
 • بهرامی، محمد، چرخش در سیاست خارجی ترکیه در عراق، مرکز ...
 • ترکمنستان، چشم انداز جغرافیایی (مطالعات انسانی) سال ششم، شماره 14، ...
 • جعفری ولدانی، اصغر (1388) استفاده از منابع آب رودهای مرزی ...
 • رضایی اسکندری، داود (1389) چشم انداز جهانی بحران آب؛ مطالعه ...
 • رودخانه های مرزی، اطلاعات سیاسی- اقتصادی شماره 263-264، مرداد-شهریور1388 ضیایی‌بیگدلی، ...
 • فخاری، غلامرضا.(1 137).اختلاف دولتین ایران و افغانستان در مورد رود ...
 • کاویانی، مراد-1384):مناسبات هیدرو پلیتیک ایران و افغانستان؛:فصلنامه تاریخ روابط هشتم:تهران. ...
 • مجتهدزاده پیروز (1388)، جغرافیای سیاسی و سیاست جغرافیایی:تهران: نتشارا ت ...
 • مختاری، حسین وعا..عبدی (1384) نگاهی به فرصتها و تهدیدهای هیدروپلتیک، ...
 • هوشنگ مهدوی، عبد الرضا(1375).سیاست خارجی ایران در دوران پهلوی، تهران:نشر ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,949
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support