ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهره برداری از نیروگاه های تلمبه ذخیره ای باهماهنگی نیروگاه های بادی

Year: 1395
Publish place:
COI: BPJCEE01_210
Language: PersianView: 266
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی پرکان - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون
جاسم جمالی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون
بابک غلامی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

Abstract:

افزایش روزافزون نفوذ نیروگاه های بادی بر بهره برداری سیستم قدرت تاثیر می گذارد. تولید تصادفی نیروگاه های بادی، بهره برداری از سیستم قدرت را دچار چالش می کند. منابع ذخیره ساز یکی از راه راهکارهای کاهش چنین چالش هایی است. یک ذخیره ساز مناسب جهت هماهنگی با نیروگاه بادی می بایست ظرفیت ذخیره سازی و توان خروجی و ورودی بالایی داشته باشد. نیروگاه تلمبه ذخیره ای دارای چنین ویژگی است. حضور این دو نیروگاه و هماهنگی لازم بین آن ها می تواند منحنی تولید هموارتری برای شبکه تامین نماید. از آنجا که تولید نیروگاه های بادی متغیر است، برنامه ریزی مشارکت واحدها در حضور نیروگاه های بادی و تلمبه ذخیره ای، یک برنامه ریزی تصادفی می باشد که با توجه به لزوم رعایت امنیت، برنامه ریزی تصادفی مشارکت نیروگاه ها مبتنی بر امنیت نامیده می شود. لیکن مسئله به همین جا ختم نشده و با توجه به نیازمندی های اقلیمی و منطقه ای برای احداث این دو نیروگاه، همجواری آن های یک چالش محسوب می شود. از طرف دیگر در صورت عدم همجواری بخشی از ظرفیت شبکه به منظور جابجایی توان بین این دو نیروگاه اشغال می گردد. در این مقاله، برنامه ریزی مشارکت حضور همزمان این دو نوع نیروگاه در یک شین و زمانی که در شین های جداگانه در شبکه حضور دارند، بررسی می شود تا تاثیر هماهنگی بر روی گرفتگی خطوط بررسی گردد. عدم قطعیت های در نظر گرفته شده در این مقاله شامل عدم قطعیت باد و بار است که در طول دوره 24 ساعته توسط روش شبیه سازی مونت کارلوسناریوهای مختلفی بدون در نظر گرفتن رگرسیون بین این دو عدم قطعیت برای آن تولید شده است. در نهایت مطالعات عددی بر روی یک شبکه 6 باسه به هر دو صورت گفته شده انجام شده است.

Keywords:

برنامه ریزی تصادفی مشارکت واحدها مبتنی بر امنیت، تراکم، نیروگاه تلمبه ذخیره ای، نیروگاه ی بادی، هماهنگی ساعت

Paper COI Code

This Paper COI Code is BPJCEE01_210. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/567529/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پرکان، علی و جمالی، جاسم و غلامی، بابک،1395،بهره برداری از نیروگاه های تلمبه ذخیره ای باهماهنگی نیروگاه های بادی،اولین همایش ملی مهندسی برق باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان،Shiraz،،،https://civilica.com/doc/567529

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,299
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support