ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش سیستم های اطلاعات مدیریت (MIS) در سازمان ها

Year: 1395
Publish place:
COI: EMAA06_004
Language: PersianView: 6,291
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین مهرابیان - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش تشکیلات و روش های دانشکده ادبیات و علوم انسانی گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
محمدعرفان مهرابیان - دانشجوی کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات IT دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

Abstract:

درجهان پیچیده و مدرن امروزی، نقش سیستمهای اطلاعات مدیریت و تأثیر انکار ناپذیری آن بر جوامع و سازمانها برکسی پوشیده نیست ،اطلاعات بعنوان منبع اصلی قدرت و تسلط بر دیگران نقش مهمی را برعهده داشته و یکی از اساسی ترین و حیاتی ترین کاربردهای اطلاعات رامی توان در زمینه های مدیریت مشاهده کرد. بهکارگیری اطلاعات صحیح ، دقیق و بموقع در تصمیم گیری ها ، برنامه ریزی ها و دیگر مسایلمدیریت میتواند در نوع سرنوشت سازمان بسیار موثر باشد . در عصر کنونی، گسترش و پیچیدگی سازمانهای تخصصی سیستمهای مدیریت سنتی را ناکارآمد ساخته و ابزار نوین و کارآمد امروز چیزی به جز سیستم های اطلاعات مدیریت نیست .استفاده از اطلاعات سیستم های مدیریتی در کشورهای مختلف ، نتایجی مطلوب به دنبال دارد ، که با مطالعه تجربه ی آنها در بخش گروهایکسب و کار، استراتژی های نو درباره فناوری اطلاعات ) IT ( و الکترونیک ، تولیدات سنتی ، تجارت و بازرگانی ، خدمات و کشاورزی بدست خواهد آمد که با تجزیه وتحلیل مسائل کلیدی در استفاده آنها از سیستم های اطلاعاتی و روش مدیریتی ، می توان آنها را به عنوان تجاربیمفید در سیستم های اطلاعاتی کشورمان در نظر گرفت . در دهه های اخیر، افزایش رشد تکنولوژی و تاثیر شگرف آن در افزایش بهره وریسازمان های دولتی و خصوصی در سراسر جهان ، باعث حرکتی جهانی به سوی استفاده از انواع مختلف سیستم های اطلاعاتی به ویژه سیستم اطلاعات مدیریت ) MIS (می شود ، و به جرات می توان گفت بنا به همین دلیل کشورمان در این مسیر قرار گرفته است . حرکت درون کشوردر حال تحولات ، با موفقیت ها ، شکست ها ، چالش ها و بسیاری از مقاومت ها مواجه شده و بسیاری از سازمان های دولتی و خصوصی از ( MIS ( به عنوان ابزاری موثر در مدیریت و تصمیم گیری استفاده می نمایند و بسیاری از سازمان ها در این روند ها ، از مزایای آن محروم میباشند . اهم بررسی مسائل ، مربوط به برنامه ریزی ، استقرار ، عملیات و توسعه سیستم های اطلاعاتی مدیریت در کشورمان است و این موضوع می تواند برای تصمیم گیری جهت تمام ارگان های دولتی و خصوصی ، مهم باشد چون استفاده عمدی و آگاهانه از تکنولوژی اطلاعاتی مدرن به ویژه تکنولوژی ) MIS (، می تواند راهگشای مسیر توسعه و پیشرفت کشور بوده و بهره وری ، کارآیی و اثر بخشی آنها را افزایش دهد.

Keywords:

سیستم اطلاعاتی مدیریت MIS , سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری DSS , سیستم های اطلاعاتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMAA06_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/568789/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهرابیان، حسین و مهرابیان، محمدعرفان،1395،نقش سیستم های اطلاعات مدیریت (MIS) در سازمان ها،ششمین همایش پژوهش های نوین در علوم و فناوری،Kerman،https://civilica.com/doc/568789

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • رضائیان علی (1384)، سیستم اطلاعات مدیریت _ چاپ اول، انتشارات ...
 • الوانی، سید مهدی، (1384)، مدیریت عمومی، چاپ بیست و سوم ...
 • صرافی زاده، اصغر، پناهی، علی، (1380)، سیستم های اطلاعات مدیریت ...
 • فیضی، کامران، مقدسی، علیرضا، (1384)، کاربرد سیستم های پشتیبان تصمیم ...
 • مومنی، هوشنگ، (1380)، مدیریت فناوری های اطلاعات و ارتباطات _ ...
 • الوانی، سید مهدی 0 خسروی، محبوبه، فصلنامه مدیریت، ش 47 ...
 • رابینز، استیفن پی، مبانی رفتار سازمانی _ ترجمه علی پارسائیان ...
 • اقب تهرانی، مهدی، تدین . شبنم، (1380)، مدیریت فناوری اطلاعات، ...
 • رولی، جینفر، مبانی سیستمهای اطلاعاتی، (1380)، ترجمه زهراسیف کاشانی، نجیبه ...
 • فتحیان، محمد مهدوی نور، سید حاتم، مبانی و مدیریت فناوری ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 7,300
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support