ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر تغییرات فاصله و تغییرات مشخصات خاک ماسهای، بر میزان نیروهای داخلی لاینینگ و نشست در تونلهای دوقلو

Year: 1395
Publish place:
COI: EMAA06_068
Language: PersianView: 257
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدحسین کشاورز - گروه مهندسی عمران، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف آباد، ایران.
سیدیعقوب ذوالفقاری فر - استاد راهنما،گروه مهندسی عمران، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف آباد، ایران

Abstract:

تونل به عنوان یکی از سازه های خاص در مهندسی ژئوتکنیک قلمداد میشود که به لحاظ تحلیل و طراحی شرایط خـاص خـود را دارد. تحلیل پایداری و طراحی سیستم نگهدارنده تونل نیاز به دانش تخصصی دارد. هدف از این تحقیق بررسی نشست زمین،نیروهای داخلی و تغییرمکان لاینینگ بر اثر حفاری و اجرای تونل های دو قلو در خاک های ماسـه ای بـا اسـتفاده از نـرم افـزار 2D Plaxis بود. که بررسی سه نوع خاک ماسهای شل، متراکم و با تراکم متوسط بر اساس تغییرات فاصله بـ ین تونـل هـا بـر اساس مدل رفتاری خاک سخت شونده مدلسازی و مورد ارزیابی قرار گرفت. تونل هـا بـا 25 %آزادسـاز ی تـنش هـا بـا اجـرا یلاینینگ مورد ارزیابی نشست و نیروهای داخلی لاینینگ قرار گرفت. نتایج نشان داد که با مـدل رفتـار ی مـوهر کولمـب خـاک متورم شده و هیچ گونه نشستی مشاهده نشد که عملا استفاده از این روش را برای این حالت غیـر قابـل قبـول کـرد و از روش خاک سخت شونده استفاده شد. با افزایش فاصله تونل ها به مقدار سه برابر قطر تونل، مقدار نشست و نیروی محـور ی کـاهش، نیروی برشی و لنگر خمشی وارد بر لاینینگ افزایش یافت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMAA06_068. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/568853/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کشاورز، سیدحسین و ذوالفقاری فر، سیدیعقوب،1395،بررسی تاثیر تغییرات فاصله و تغییرات مشخصات خاک ماسهای، بر میزان نیروهای داخلی لاینینگ و نشست در تونلهای دوقلو،ششمین همایش پژوهش های نوین در علوم و فناوری،Kerman،https://civilica.com/doc/568853

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • بهپور گوهری، م، روحی مهر، ا، وفایی پور، ر، مرجع ...
 • تأثیر رنگ در معماری [Conference Paper]
 • ارزیابی تأثیر پارامترهای هندسی و ضریب پوآسون لاینینگ تونل بر نشست سطح زمین ناشی از تونل سازی (مطالعه موردی بخش شمالی خط 1 متروی اصفهان) [Conference Paper]
 • بررسی اثر درزه داری لاینینگ تونل در میزان جابجایی لاینینگ تونل با استفاده از نرم افزار (FLAC(3 [Conference Paper]
 • Fotieva, N.N, . and sheinin, V.I. (1996). Distribution of stresses ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 9,741
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support